تماس با مدیر
یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۳۹۷


خودروهای بدون سرنشین وارد بازار می‌شوند+تصاویر

خودروهای بدون سرنشین وارد بازار می‌شوند+تصاویر

خودروهای فردا، خودروهای بدون سرنشین هستند و با تولید تجاری آنها از سوی برندهای مختلف دنیا، زین پس با اتومبیل تمام اتومات سفر خواهید کرد.

 
به گزارش خبرآنلاین به نقل از مجلۀ اینترنتی ژورنال دونت، برندهایی که قرار است اتومبیل‌های بدون سرنشین را تولید تجاری کنند، عبارتند از: مرسدس بنز، جنرال موتورز، تویوتا و … بسیاری از برندهای معروف دنیا از هم اکنون تا سال 2030 وارد تولید تجاری اتومبیل‌های بدون سرنشین می‌شوند. در گزارش حاضر، برخی از اتومبیل‌های بدون سرنشینی که خودروسازان معروف دنیا قصد تولید آن را دارند،می‌بینید.
 
 
ربات‌ها در حال احاطه کردن زندگی بسیاری از مردم در کشورهای جهان هستند و در این میان صنایع خودروسازی جهانی نیز در تلاشند تا سهمی در این روبوتیزه شدن داشته باشند. طی سالهای اخیر روند ساخت اتومبیل‌های بدون سرنشین (تمام اتوماتیک) سرعت بیشتری خود گرفته است. بسیاری از کارشناسان بر این اعتقادند که خودروهای فردا، خودروهای بدون سرنشین خواهند بود؛ تحولی تکنولوژیک که می‌تواند تحرک و پویایی در بازارها را افزایش داده و از سویی امنیت جاده‌ها را نیز افزایش دهد. خودروهای بدون سرنشین آینده مجهز به گیرنده، رادار و دوربین خواهند بود و بدین ترتیب ریسک خطای انسانی را کاهش می‌دهند؛ مسئله‌ای که مهمترین عامل تصادفات جاده‌ای است. 
 
 
سوپر کروز، نام خودروی نیمه خودکاری است که گروه کادیلایک آن را تولید کرده است. جنرال موتورز قصد دارد مدل سواری این خودرو را تا سال 2015 به سطح تولید تجاری برساند. جالب است بدانید رانندۀ خودرو برای ترمز و دور زدن نیازی به چرخاندن فرمان و یا ترمز زیر پا ندارد، همۀ فعالیت‌های خودرو از طریق رادار و داده‌های جی‌پی‌اس صورت می‌گیرد. با این حال برای اینکه همۀ این فعالیت‌های جادویی به درستی عمل کند، زمینی که ماشین در آن حرکت می‌کند باید هموار و علائم روی زمین واضح باشد. به اضافۀ اینکه شرایط آب و هوایی نیز باید مساعد باشد.
 
 
بی‌ام‌وه و کانتینانتال در ژانویه سال جاری اعلام کردند که به صورت شراکتی تا سال 2025 خودروی بدون سرنشین خود را راهی بازار می‌کنند. این اولین بار نیست که بی‌ام‌وه به فکر تولید خودروهای بدون سرنشین می‌افتد، در سال 2011 نیز این گروه آلمانی، خودروی بدون سرنشین A9 را در مسافت بین مونیخ و نورنبرگ بیرون آورده بود که بعدها عکس آن منتشر شد.
 
 
 
در اکتبر گذشته، گروه خودروسازی سوئدی ولوو که توسط شرکت فورد به شرکت چینی گیلی (Geely) فروخته شد، یک کاروان اتومبیل‌های بدون سرنشین که توسط یک کامیون هدایت می‌شد را آزمایش کرد. این اتومبیل‌ها که با یک سیستم Wifi کنترل و هدایت می‌شدند، 200 کیلومتر را به سرعت 90 کیلومتر در ساعت در جاده‌های اسپانیا پیمودند. اتومبیل‌های مذکور مجهز به رادار و دوربین بودند و هر زمان که کامیون توقف می‌کرد، آنها نیز به صورت اتومات متوقف می‌شدند. جالب است بدانید ویژگی آیرودینامیک این خودروها سبب می‌شود تا فاصلۀ آن با خودروهای عقبی (به فاصلۀ 6 متر) حفظ شود و از سویی اثرات منفی زیست محیطی نیز کاهش یابد.
 
 
از گاز دادن و ترمز گرفتن در ترافیک خسته می‌شوید؟ در اتومبیل‌های جدید آاودی، این امکان از طریق یک کمکی فراهم شده است که به صورت اتوماتیک این دو حرکت را انجام می‌دهد؛ البته سرعت‌تان باید کمتر از 60 کیلومتر باشد. از طریق رادار، دوربین و گیرنده‌های ماوراء صوت، خودروی بدون سرنشین می‌تواند توقف و یا حرکت سایر اتومبیل‌ها را دریافت کند. سایر مارک‌ها اعم از فورد و مرسدس بنز نیز مجهز به همین سیستم هستند.
 
 
در فوریه گذشته، مرسدس بنز، یک اتومبیل کاملاً اتوماتیک را آزمایش کرد. این خودروی مجهز به دوربین و رادار با تشخیص اینکه اتومبیل پشت سری به آرامی حرکت می‌کند و مسیر جلو نیز باز است، می‌تواند بدون دخالت سرنشین سبقت بگیرد. با این حال تولید تجاری این خودروی اتومات بلافاصله نخواهد بود. این گروه خودروسازی فعلا به رونمایی از مدل S سواری در چند هفتۀ دیگر بسنده خواهد کرد؛ اتومبیلی که تا اندازۀ زیادی اتومات است.
 
 
گوگل هم به جمع خودروسازان پیوست. یک موتور سرچ اینترنتی برای اولین بار در طول تاریخ قصد دارد زیر پای بزرگترین خودروسازان جهان را خالی کند. گوگل اعلام کرده است که از سال 2010 تولید خودروهای بدون سرنشین را آغاز کرده است. گوگل مجهز به کادر کارشناسی قدرتمند در حوزۀ ژئولوکیشن(جغرافیای موقعیت) و نرم افزار، قرار است خودروی خود را تا 5 سال دیگر روانۀ بازار کند. گوگل کار(Google Car) هنوز به تولید تجاری نرسیده است، اما بسیاری از همین اتومبیل‌ها در جاده‌های نوادا، کالیفرنیا و فلوریدا دیده شده‌اند.
 
 

اولین مدل اتومبیل بدون سرنشین تویوتا در ژانویه سال جاری در لاس وگاس رونمایی شد. لکسوس (AASRV) مجهز به رادار، جی‌پی‌اس و دوربین است و با تکنولوژی لیزری که در سقف آن تعبیه شده توانایی شناسایی اجسامی که به آن نزدیک می‌شود را تا شعاع 70 متری دارد

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017