تماس با مدیر
دوشنبه, ۱۰ آذر , ۱۳۹۹


خرید بازی کلش آو کلنز به قیمت 9 میلیارد دلار توسط یک شرکت چینی

خرید بازی کلش آو کلنز به قیمت 9 میلیارد دلار توسط یک شرکت چینی

خرید کلش به قیمت 9 میلیارد دلار

یک شرکت چینی در تلاش است که با قیمت ۹ میلیارد دلار بازی کلش آو کلنز را خریداری کند!

خرید بازی کلش آو کلنز

شرکت سرمایه‌گذاری چینی Tencent Holdings پیشنهاد خرید ۹ میلیارد دلاری کلش آو کلنز را داده است. این شرکت مستقر در «شین زن» که درآمد سالانه‌اش بیش از ۱۰۲ میلیارد دلار گزارش‌شده، در حال مذاکره با کمپانی فنلاندی «سوپرسل» است تا بتواند بازی محبوب را از آن خود کند.

این در حالی است که کلش در سال ۲۰۱۳ فقط ۷۷۰ میلیون دلار فروخته شد.
این اولین بار نیست که مذاکره برای خرید کلش بین تنسنت و کمپانی فنلاندی انجام می‌شود چراکه به نوشته وال استریت آنها چندین بار باهم مذاکره کرده و قیمت را تغییر داده‌اند که امروز صحبت از ۹ میلیارد دلار می‌شود.

سوپرسل یکی از کمپانی‌های موفق بازی‌سازی در اروپا است که در کنار کمپانی کینگ قرارگرفته است. گفتنی است کینگ مالک بازی معروف Candy Crash این بازی را در سال ۲۰۱۵ به مبلغ ۵٫۹ میلیارد دلار به Activision Blizzared فروخت. البته در اصل این بازی برای فیس‌بوک در سال ۲۰۱۲ ساخته‌شده بود.
هدف چینی‌ها برای خرید کلش او کلنز گرفتن بازار پول‌سازی از روی گیم محبوب آسیایی‌ها است که درآمدزایی فوق‌العاده‌ای برای مالکین آن داشته است.

ارزش سهام تنسنت در بازار به بیش از ۳۶۰ میلیارد دلار می‌رسد و عمده سرمایه‌گذاری این کمپانی روی اینترنت و محصولات مرتبط است. ۳ بازی از ۵ بازی محبوب چینی‌ها با داشتن هر کدام بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر از آنِ تنسنت است و بازی King of Glory شماره یک بازی‌ها در چین نیز متعلق به این کمپانی است.
تنسنت همچنین اخیرا با IBM علیه «علی بابا» توافق کرده اند تا بزرگترین عمده فروش آنلاین دنیا را شکست دهند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019