تماس با مدیر
پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹


خرس طلای افتخاری دوره 62 جشنواره فیلم برلین به این خانم رسید+عکس

خرس طلای افتخاری دوره 62 جشنواره فیلم برلین به این خانم رسید+عکس

مریل استریپ بازیگر آمریکایی جایزه خرس طلای افتخاری شصت و دومین دوره جشنواره فیلم برلین را دریافت کرد.

برگزارکنندگان جشنواره برلین روز سه‌شنبه بیش از سه دهه دستاورد مریل استریپ در دنیای سینما را مورد تقدیر قرار دادند.

استریپ ۶۲ ساله که دو جایزه اسکار در کارنامه دارد، امسال برای بازی در نقش مارگارت تاچر نخست وزیر پیشین بریتانیا در فیلم «بانوی آهنین» رقیب اصلی اسکار ۲۰۱۲ در بخش بازیگر زن است. او برای این فیلم پیش از این جوایز گلدن گلوب و بفتا را دریافت کرده است.

استریپ پیش از دریافت جایزه خرس طلای افتخاری برلیناله به خبرنگاران گفت: «زنان سخت یا حداقل زنانی را که درک آن‌ها سخت است، دوست دارم. دوست دارم آن‌ها به تصویر بکشم.»

او درباره نقش‌آفرینی‌های خود گفت: «این شانس را داشتم که در نقش شخصیت‌های متفاوت که ویژگی‌های قابل تشخیص در خودم دارند، ظاهر شوم.»

استریپ درباره مارگارت تاچر – که از ۱۹۷۵ تا ۱۹۹۰ رهبر حزب محافظه‌کار بریتانیا و از ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۰ نخست وزیر انگلیس بود – گفت: «وقتی جوان بودم نگاه دیگری به تاچر داشتم. به عنوان یک بازیگر چپ‌گرای لیبرال اهل نیویورک واکنش من به او کورکورانه بود.»

نمایش هفت فیلم استریپ از جمله «بانوی آهنین» از دیگر برنامه‌های برگزارکنندگان جشنواره برلین برای تقدیر از اوست که در بیش از ۴۰ فیلم بازی کرده و ۱۷ بار نامزد اسکار شده است.دیتر کاسلیک مدیر جشنواره برلین از استریپ به عنوان «یک بازیگر عالی و همه‌فن‌حریف که به راحتی بین نقش‌های دراماتیک و کمدی حرکت می‌کند.» یاد کرد. 

استریپ پس از دریافت جایزه گفت: «پس از سال‌ها کار، تازه بودن و اینکه خودت و دیگران را شگفت‌زده کنی یک چالش است.»

استریپ سال ۱۹۸۰ با فیلم «کریمر علیه کریمر» اسکار بهترین بازیگر زن مکمل را دریافت کرد و سال ۱۹۸۳ با «انتخاب سوفی» برنده اسکار بهترین بازیگر زن شد. هر دو فیلم به عنوان بخشی از ادای احترام برلیناله به استریپ به نمایش درمی‌آیند.

«از آفریقا»، «پل‌های مدیسن کانتی» و «همراهان خانه‌ای در علفزار» از دیگر فیلم‌هایی هستند که در بخش مرور آثار استریپ روی پرده می‌روند.
استریپ سال ۱۹۹۹ جایزه دوربین برلیناله را دریافت کرد و سال ۲۰۰۳ به طور مشترک با جولین مور و نیکل کیدمن برای بازی در فیلم «ساعت‌ها» جایزه خرس نقره‌ای بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.
شصت و دومین دوره جشنواره فیلم برلین ۹ تا ۱۹ فوریه (۲۰ تا ۳۰ بهمن) برگزار می‌شود.
وبگردی
Copyright 2007 - 2019