تماس با مدیر
یکشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۳۹۹


خبر فوت نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال معمای شاه

خبر فوت نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال معمای شاه

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال معمای شاه

 

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال معمای شاه درگذشت.وی در سریال معمای شاه نقش لیلی امیر ارجمند را بازی می‌ کرد.

خبر فوت نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال معمای شاه

بنا بر اخبار رسیده، خرم‌ نیک در تهران و حین عمل جراحی درگذشت.

درگذشت ایشان را به خانواده و علاقه‌ مندان سینما و تلویزیون ، تسلیت می‌ گوییم.

 

 

لیلی امیرارجمند یا لیلی جهان آرا (۱۳۱۷، تهران) سیاست‌مدار ایرانی ست. او از بنیانگذاران، عضو هیئت امناء و مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود.

زندگی

پدر لیلی عبدالله جهان آرا فرزند تقی، کارمند وزارت دارایی بود و هفت سال نیز، ریاست ضراب‌خانه را عهده دار بود. مادرش، ناهید شاهرخ، فرزند داراب، متولد بلژیک و کارمند بازنشسته موزه ایران باستان بود. یکی از خواهران لیلی، همسر رضا شیخ الاسلام، رئیس ساواک رشت بود و برادرش، مسعود جهان آرا (معروف به دکتر جهان آرا)، کرسی استادی دانشکده معماری دانشگاه ملی را برعهده داشت.

لیلی در مدرسه رازی تهران تهران، همکلاسی فرح دیبا بود. او لیسانس ادبیات زبان فرانسه را از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد علوم کتابداری و اطلاع‌رسانی را از دانشگاه راتگرز گرفت.

همسر اول لیلی صاحب یک کارخانه جیر در جاده قدیم تهران – شهر ری بود و وضع مالی خوبی برخوردار بود. لیلی پس از جدایی از وی مدتی را به تنهایی زندگی کرد تا اینکه در سال ۱۳۴۵ با حسینعلی (شاهرخ) امیرارجمند (استاد دانشکده فیزیک دانشگاه تهران) ازدواج کرد و بعد از این ازدواج به لیلی امیرارجمند شهرت یافت. حسینعلی امیرارجمند در روزنامه اطلاعات به همراه برخی از دوستان خود به مقاله نویسی می‌پرداخت و ظاهراً از گرایش فکری چپ برخوردار بود.

فرح در فرانسه با چهار دوست جدید به نام‌های لیلی امیرارجمند، کریم پاشا بهادری، فریدون جوادی و بژورن مایرولد آشنا شد. لیلی امیرارجمند بعدها در کاخ پهلوی به جرگه دربار پیوست و سپس نماینده فرح پهلوی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شد.

وی در واپسین روزهای پیش از انقلاب ۱۳۵۷ ایران از کشور خارج شد و هم اکنون ساکن شرق آمریکا است.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019