تماس با مدیر
یکشنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۸


خاندان سلطنتی هلند سال 42 در ایران

خاندان سلطنتی هلند سال 42 در ایران

خاندان سلطنتی هلند

 

در آخرین روزهای تابستان 1342 خاندان سلطنتی هلند شامل ملکه جولیانا، پرنس برنارد و شاهزاده بئاتریکس برای سفری چند روزه از سوی شاه ایران دعوت شدند.
در تابستان 1342 محمدرضا پهلوی که یکسال قبل و در اردیبهشت ماه 1341 به هلند سفر کرده بود خاندان سلطنتی این کشور را به ایران دعوت کرد و ملکه جولیانا، پرنس برنارد و شاهزاده بئاتریکس عالی ترین مقامات سلطنتی هلند در 21 شهریورماه همانسال وارد تهران شدند.
برنامه اقامت خاندان سلطنتی در ایران شامل مهمانی و ضیافت های مجلل در کاخ سلطنتی بازدید از اماکن تاریخی و موزه های تهران و البته سفر به شیراز و اصفهان و بازدید از مناطق زلزله زده بوئین زهرا می‌شد.
“جی وی وورف” عکاس هلندی در تمام طول سفر همراه خاندان سلطنتی حضور داشت و از لحظه ورود این هیات به تهران تا پرواز به شیراز و اصفهان و گردش در اماکن تاریخی و باستانی شیراز و اصفهان را عکاسی کرد.
به روایت عکس ها ملکه پس از ورود به ایران مورد استقبال شاه و فرح دیبا قرار می گیرد و پس از آن با حضور در مقبره رضاشاه به وی ادای احترام می کند؛ ضیافت سلطنتی، بازدید از مدرسه هلندی ها در تهران، بازدید از پرورشگاه کودکان بی سرپرست، مرکز آموزش پرستاری و بازدید از کاخ گلستان برنامه های سفر ملکه هلند به تهران را تشکیل می دهد.
گفتنی است ملکه جولیانا چند سال پس از سفر به ایران قدرت را به دختر جوانش شاهزاده بئاتریکس که در این مجموعه نیز در جمع خاندان سلطنتی حضور دارد واگذار کرد و وی نیز 5 ماه قبل آن را به پسرش انتقال داد.
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019