تماس با مدیر
پنج شنبه, ۱۲ تیر , ۱۳۹۹


حمله قايق تندرو ايراني به سمت ناو آمريکايي

حمله قايق تندرو ايراني به سمت ناو آمريکايي

به گزارش مشرق به نقل از رويترز، نظاميان آمريکايي که بشدت از اين اقدام قايق تندرو ايراني وحشت زده شده بودند از طريق بالگرد محافظي که بر فراز اين ناو در حال پرواز بود، علائم هشدارآميز براي اين قايق ارسال کردند اما سرنشينان قايق، بدون توجه به اين اخطار، مسير خود را با همان سرعت به سمت اين ناو غول پيکر آمريکايي ادامه دادند.

خبرگزاري انگليسي رويترز که در گزارش خود، اين لحظات را تنش آميز توصيف کرده است، مي افزايد: اين قايق بسيار کوچک خاکستري رنگ، در آخرين لحظات، با يک گردش سريع، از اصابت به ناو آمريکايي خودداري کرد.

ناو هواپيمابر آبراهام لينکلن روزسه شنبه گذشته، از تنگه هرمز و نزديکي آب‌هاي ساحلي ايران عبور کرده است.

اين ناو هواپيمابر، ماه گذشته نيز با عبور از تنگه هرمز وارد خليج فارس شده بود. ناو هواپيمابر آبراهام لينکلن را رزمناو “کيپ سنت جرج” همراهي مي کرد.

قرار است ناو هواپيمابر اينترپرايز که با سوخت هسته‌اي حرکت مي‌کند نيز در مأموريت دريايي خود، تا دو ماه ديگر وارد خليج فارس شود.

فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی ارتش آمریکا سه روز پيش احتمال داده بود که ایران قصد انجام یک عملیات در تنگه هرمز را داشته باشد. دلیل وی برای این ادعا، افزایش شمار قایق‌های تندروی ایران در این منطقه بود.

مارک فاکس، فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی ارتش آمریکا مستقر در خلیج فارس گفته بود که «ایران تعداد زیردریایی‌ها و قایق‌های تندروی خود را افزایش داده است.»

به گفته او برخی از این قایق‌های تندرو مجهز به کلاهک انفجاری هستند که می‌توانند در عملیات انتحاری مورد استفاده قرار بگیرند.

وی که در یک پایگاه نظامی در بحرین سخن می‌گفت، دفاع از خود را حق نیروهای تحت فرماندهی‌اش دانسته بود.

دریاسالار فاکس همچنین اطمینان داده که نیروهای او هوشیار و آماده هستند تا هرگونه حمله‌ای را دفع کنند. او در عین حالا گفته بود که باید برای هر رویدادی آماده بود.

مارک فاکس افزوده بود که جنگ‌افزارهای آمریکایی بسیارمدرن و کارآمدند، اما در عين حال اذعان کرده بود: «ما ضدضربه نیستیم و کسانی هستند که می‌توانند به ما ضربه وارد کنند.»

وبگردی
Copyright 2007 - 2019