تماس با مدیر
دوشنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۷


حضور بیماران مبتلا به ام اس در خندوانه

حضور بیماران مبتلا به ام اس در خندوانه

بیماران مبتلا به ام اس

حضور پر انرژی یک هنرمند مبتلا به ام اس در خندوانه!

 

شب گذشته (20 مرداد ) برنامه خندوانه با اجرای رامبد جوان میزبان مهمانانی بود که به بیماری ام اس مبتلا بودند.

بیماران مبتلا به ام اس در خندوانه

در ابتدای برنامه رامبد جوان شادی این قسمت را از به همه بیمارانی که با ام اس دست و پنجه نرم می کنند و همچنین خانواده های آنها تقدیم کرد. همه حاضران در این برنامه شال نارنجی به گردن داشتند . که جوان در این باره توضیح داد و  گفت: این شال نشانه مبارزه با بیماری ام اس است و ما برای اتحاد با این قشر از جامعه این شال را به گردن انداختیم.

وی افزود: دوستی پیشنهاد داده بود تا ترجمه مخفف این بیماری “مولتیپل اسکلروزیس” را به my smile  یعنی لبخند من تغییر دهیم و این اتفاق می‌تواند منجر به تغییر کلی نام اصلی آن شود و تضعیفش کند چرا که آدم‌ ها برای از بین بردن چیز‌های بد شکل آن را عوض می‌کنند که بی تاثیر نیست. و حاضران از این پیشنهاد استقبال کردند.

کمی بعد رامبد جوان با نشان دادن چند کارت که حاوی جملات مثبتی همچون “برای گشایش می‌بخشم و…‌” بود سعی کرد حال مهمانانش را خوب کند. سپس نیما شعبان نژاد در نقش چوپان وارد صحنه خندوانه شد و با همان حالت طنز همیشگی اش خواستار گرفتن جایزه حامی مالی برنامه در قرعه‌ کشی شد .
مهمان برنامه خندوانه

مهمان برنامه خندوانه

 

در ادامه رامبد جوان از مهمان برنامه که به گفته وی با تلاشش کنار بیماران ایستاده و به آنها انرژی می‌دهد ، دعوت کرد تا به روی سن بیاید.

مهمان برنامه دکتر محمد علی صحراییان متخصص مغز و اعصاب و دارای فلوشیپ ام اس بود که در ابتدا‌ی ورودش ضمن معرفی این بیماری با اشاره به برخی از افراد که فقط بخاطر ترس از ام اس به پزشک مراجعه می‌کنند ، خاطره‌ ای تعریف کرد.
دکتر محمد علی صحراییان در خندوانه

 

صحراییان در ادامه گفتگو در پاسخ به این که برای بهتر شدن حال این افراد چه باید کرد،گفت: سلامتی خیلی خوب است ولی همه خوبی‌ ها سلامتی نیست. چون حال خوب با سلامتی متفاوت است، چون ممکن است کسی سالم باشد اما حال خوبی نداشته باشد، همانطور که در دعای تحویل سال نمی‌گوییم سلامتی یا فلان چیز را به ما بده بلکه از خدا می‌خواهیم تا بهترین حال را نصیبمان کند و این نکته مهمی برای هر انسانی است.

وی همچنین بیان کرد که وقتی به فردی می‌گوییم ام اس دارد چهار مرحله تا پذیرش را طی می‌کند، یعنی ابتدا باور نمی‌کند، دوم پرخاش می‌کند، بعد افسرده می‌شود و در پایان که مهمترین مرحله است، بیماری خود را می‌پذیرد و مهمترین نقطه در زندگی فرد رقم می‌خورد.

او همچنین از علایم این بیماری و نیازی که بیمار به آرامش و کمبود استرس دارد اشاره کرد و بعد توسط لوحی رامبد جوان را به جمع سفیران حامی این بیماری اضافه کرد.
خندوانه با حضور مهمان های مبتلا به ام اس

 

پس از رفتن دکتر، امیر مهدی ژوله نویسنده سریال های مهران مدیری برای اولین بار به عنوان کمدین برنامه به روی صحنه آمد و با لحنی طنز از مراحل اولیه این بیماری و معرفی آن به عنوان مریضی دختران زیبای پولدار از قول یک دکتر تعریف کرد.

او به شدت حال و هوای برنامه را عوض کرد اما کمی بعد از روزی که گرفتار این بیماری شده بود گفت و با اشاره به دعایی که در صحیفه سجادیه خوانده بود افزود: خود من ابتدا مدام با خودم می‌گفتم چرا من؟ و چی شد که این اتفاق افتاد؟ ولی با خواندن این دعا از صحیفه سجادیه آرام شدم و دیگر هیچ وقت چنین حرف‌هایی را نزدم.

برنامه روز گذشته خندوانه باز هم بدون حضور جناب خان به پایان رسید.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017