تماس با مدیر
یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸


جمشید مشایخی در سالروز تولدش از تنها آرزویش گفت

جمشید مشایخی در سالروز تولدش از تنها آرزویش گفت

جمشید مشایخی بازیگر پیشكسوت سینمای ایران 77 ساله شد.
این بازیگر سینما در سالروز تولدش به خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت:تنها آرزویم این است كه بعد از رفتنم بگویند، خدا رحمتش كند.
وی افزود: رفتن از دنیا برترین قانون خداست و همانجور كه بسیاری از بزرگان رفتند ما هم می‌رویم اما دوست دارم با نام نیك از دنیا بروم.
این بازیگر خاطر نشان كرد: همیشه دوست داشتم در سالهای پایانی عمرم به روستایی بروم و در آنجا در كنار افراد پاك و شریف در دل طبیعت زندگی كنم. چرا كه روستایی‌ها آدم‌های بسیار خوبی هستند و در آنجا از دروغ و تظاهر خبری نیست.
مشایخی درباره فعالیت‌های جدید بازیگری‌اش گفت: فعلا فعالیت خاصی ندارم اما از مدتها قبل طرحی با نام موقت «هدیه» داشتم كه آنرا اخیرا به جوان با استعدادی به نام ستوده داده‌ام كه آنرا به صورت فیلمنامه درآورده است. اگر تهیه كننده‌ای پیدا كنیم آنرا جوان دیگری به نام مقدم به عنوان تجربه اول فیلم سازی‌اش خواهد ساخت.
وی با اشاره به موضوع این فیلم اظهار كرد: كار درباره بچه‌هایی است كه رفتند تا ایران بماند و به نوامیس ما تجاوز نشود. كاری دلی و عاشقانه كه امیدوارم ساخته شود.
این بازیگر پیشكسوت درباره وضعیت جسمی‌اش خاطر نشان كرد: روی هم رفته خوب هستم و خدا را شكر، مشكل خاصی ندارم.
به گزارش ایسنا،جمشید مشایخی یكی از ماندگارترین چهره‌های عرصه بازیگری متولد 6 آذر 1313 در تهران است و از سال 1336 با نمایش «وظیفه پزشك» فعالیت بازیگریش را آغاز كرد و با فیلم كوتاه «جلد مار» در سال 42 مقابل دوربین رفت و دو سال بعد با فیلم «خشت و آینه» وارد سینما شد.
این هنرمند تا به امروز ایفاگر نقش‌های ماندگاری بوده است كه از جمله آنها می‌توان به فیلمهای «گاو»، «قیصر»، «شازده احتجاب»، «سوته‌دلان»، «خانه عنكبوت»، «كمال‌الملك»، «گل‌های داودی»، «آوار»، «پدر بزرگ»، «طلسم»، «سرب»، «روز واقعه»، «خانه روی آب»، «یك بوس كوچولو»، «جرم» و «سیزده59» و مجموعه‌های «هزاردستان»، «داستان های مولوی»، «سلطان صاحبقران»، «امام علی(ع)»، «پهلوانان نمی‌میرند» و «ستایش» اشاره كرد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019