تماس با مدیر
یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹


جشنواره گل در آزادی؛ ایران 5 – 0 لبنان

جشنواره گل در آزادی؛ ایران 5 – 0 لبنان

تیم ملی فوتبال ایران با برتری پرگل برابر لبنان برای حریفان خود در مقدماتی جام ملت‌های آسیا خطو نشان کشید.

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا برابر لبنان با برتری 5 بر صفر به پیروزی رسید. گل‌های ایران را در این بازی رضا قوچان‌نژاد در دقایق 26 و 62، جواد نکونام در دقایق 45، 61 و 79 به ثمر رساندند.
ایران در دومین دیدار خود باید به مصاف کویت برود. کویت هم در بازی هم‌زمان با نتیجه سه بر یک موفق شد تایلند را شکست دهد.
نیمه نخست
دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان با برتری محسوس ملی‌پوشان ایران آغاز شد. در همان دقایق ابتدایی بازی بازیکنان ایران چند موقعیت خوب گلزنی داشتند اما هوشیاری مدافعان لبنان و بی‌دقتی مهاجمان ایرانی از دست رفتند.
دقیقه 8، یکی از زیباترین صحنه‌های بازی رقم خورد؛ اشکان دژاگه در این لحظه با پاس فوق‌العاده زیبای خود خسرو حیدری را در موقعت خوبی قرار داد اما در یک رفت و برگشت این فرصت از دست رفت.
دقیقه 12، رضا قوچان‌نژاد با پاس عمقی خوب شجاعی در محوطه جریمه لبنان صاحب توپ شد اما عجله‌ او باعث شد این فرصت هم از دست برود.
دقیقه 18، بالاخره رحمان احمدی دیده شد! در این دقیقه برای اولین بار دوربین‌های تلویزیونی دروازه‌بان ایران را نشان دادند. در این صحنه لبنانی‌ها توانستند برای نخستین بار توپ را به نزدیکی دروازه ایران برسانند.
دقیقه 20، پژمان منتظری اولین اخطاری بازی لقب گرفت. ندافع ایران در این لحظه با انجام خطای بی‌مورد در کنار خط طولی زمین و در میانه میدان با کارت زرد داور جریمه شد.
دقیقه 21، لبنان فرصت خوبی برای گلزنی پیدا کرد اما ضربه محکم مهاجم لبنان از بالای دروازه بیرون رفت.
دقیقه 24، لبنان در فاصله حدودا 45 متری صاحب یک ضربه ایستگاهی شد اما این فرصت هم هیچ حاصلی برای حریف ایران نداشت.
دقیقه 26، ایران یک – لبنان صفر؛ نخستین گل ملی رضا قوچان‌نژاد در این دقیقه به ثمر رسید. شجاعی از سمت راست دروازه لبنان نفوذ کرد و پشت محوطه جریمه توپ را به صورت عرضی به جباری داد و این بازیکن هم با یک پاس عمقی زیبا و سریع قوچان‌نژاد را صاحب فرصت گلزنی کرد. مهاجم ایران هم تک‌ضرب توپ را به تور دروازه حریف چسباند.
دقیقه 29، آندرانیک تیموریان از فاصله حدودا 40 متری به سمت دروازه لبنان شوت زد اما دروازه‌بان لبنان، توپ او را که در چارچوب هم نبود مهار کرد.
دقیقه 32، مهاجم لبنان چند مدافع ایرانی را جا گذاشت و به سمت دروازه شوت‌زنی کرد اما ضربه او آنقدر محکم نبود که احمدی را به واکنش وادار کند.
از دقیقه 32 تا 42 اتفاق خاصی در بازی رخ نداد تا این که در این لحظه اشتباه پولادی توپ را به مهاجم لبنان رساند اما مدافعان ایران توپ را به خوبی دور کردند.
ایران 2 – لبنان صفر؛ در آخرین دقیقه نیمه نخست خطای مدافع لبنان روی دژاگه از سوی کمک داور پنالتی اعلام شد که این تصمیم از سوی لبنانی‌ها با اعتراض همراه شد. ضربه پنالتی را نکونام به سمت دروازه لبنان زد و دومین گل ایران را به ثمر رساند.
نیمه دوم
ایران نیمه دوم را هم هجومی آغاز کرد. با شروع نیمه دوم بازی تیم ملی ایران با حملات دامنه‌دار خود حریف را تحت فشار گذاشتند. لبنانی‌ها هم در این دقایق بسیار پراشتباه ظاهر شدند.
دقیقه 55 اما لبنان روی یک ضربه ایستگاهی خطرناک ظاهر شد. در این صحنه مهاجم لبنانی توپ را با بی‌دقتی از کنار دروازه ایران به بیرون فرستاد.
ایران 3 – لبنان صفر؛ دقیقه 59، پنالتی دوم برای ایران گرفته شد. این بار هم خطا روی دژاگه باعث پنالتی شد. مدافع خطاکار لبنان هم با این خطا کارت زرد دوم را گرفت و اخراج شد. ضربه پنالتی را هم نکونام به گل سوم ایران تبدیل کرد.
ایران 4 – لبنان صفر؛ دقیقه 62، حرکت انفجاری دژاگه از سمت چپ دروازه لبنان او را در موقعیت فوق‌العاده خوبی قرار داد. این بازیکن با یک پاس عرضی محکم و خوب قوچان‌نژاد را در برابر دروازه خالی لبنان قرار داد تا او هم گل دوم خود و گل چهارم ایران را به ثمر برساند.
ایران 5 – لبنان صفر؛ کاپیتان تیم ملی ایران در دقیقه 79 هت‌تریک کرد تا اختلاف گل‌ها به عدد پنج برسد. در این لحظه مسعود شجاعی به داخل محوطه جریمه لبنان نفوذ کرد و با یک پاس عرضی نکونام را پشت محوطه جریمه صاحب توپ کرد. کاپیتان تیم ملی هم شوت محکمی را روانه دروازه حریف کرد که توپش در میانه راه به مدافع لبنان برخورد کرد و به شکل جالبی وارد دروازه شد.
وبگردی
Copyright 2007 - 2019