تماس با مدیر
یکشنبه, ۱۷ اسفند , ۱۳۹۹


جدیدترین خبرها درباره خدمت سربازی

جدیدترین خبرها درباره خدمت سربازی

به گزارش واحد مرکزی خبر، سردار سرتیپ موسی کمالی در نشستی خبری گفت: به پیشنهاد این ستاد و موافقت فرمانده کل قوا مهلت اجرای مقررات ایثارگران و امدادجویان با تغییراتی تا پایان امسال تمدید خواهد شد.

وی با اشاره به جزئیات این تغییرات افزود: مدت خدمت محققان فوق لیسانس و بالاتر به ازای ارائه تحقیق یا اختراع در زمینه مسائل نیروهای مسلح و انرژی اتمی از دو تا 18 ماه کسر خواهد شد.

سردار کمالی گفت: مدت خدمت مشمولان لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و فوق دکتری به ترتیب از یک،‌دو، سه و چهار ماه کسر خواهد شد و سربازان متأهل غیرغایب نیز در استان های محل سکونت خود به کارگیری می شوند.

وی افزود: مادران فاقد همسر که تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) هستند و حداکثر دو فرزند پسر بیش از 18 سال داشته باشند نیز می توانند یکی از فرزندانشان را از خدمت سربازی معاف کنند.

سردار کمالی گفت: خانواده های شاهدی که فرزند معلول جسمی و ذهنی داشته باشند یکی از فرزندان مشمول آنان می توانند از خدمت وظیفه عمومی معاف شود.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: یگانه سرپرست خواهر مجردی که به سن 24 سالگی رسیده باشد نیز از خدمت سربازی معاف است.

وی گفت: براساس تغییرات انجام شده یکی از فرزندان خانواده هایی که سه فرزند آنان خدمت دوره ضرورت را انجام داده باشند از انجام خدمت معاف خواهد شد.

سردار کمالی افزود: یکی از فرزندان خانواده هایی که یک فرزند آنان حین خدمت فوت کرده باشد نیز از خدمت سربازی معاف می شود.

وی گفت: در این تغییرات حداکثر کسر خدمت بسیجیان از خدمت سربازی شش ماه خواهد بود این در حالی است که در گذشته کسر خدمت این افراد 12 ماه بود.

سردار کمالی افزود: یکی از فرزندان آزادگانی که بیش از سه سال در اسارت بودند اما فرزندانش بعد از آزادی به سن سربازی رسیده باشد از خدمت سربازی معاف می شود.

وی گفت: فرزند دوم شهدا از خدمت دوره ضرورت معاف می شود و همه جانبازان بیش از 15 درصد و یکی از فرزندان جانبازان 25 درصد و بیشتر و دو فرزند جانبازان 50 درصد به بالا از خدمت سربازی معافند و مدت خدمت جانبازان کمتر از 15 درصد نیز به تناسب درصد جانبازیشان کسر خواهد شد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: یکی از فرزندان رزمندگان باسابقه 30 ماه جبهه و 2 فرزند رزمندگان با 60 ماه سابقه جبهه نیز از خدمت سربازی معاف خواهند شد.

سردار کمالی همچنین گفت: یکی از فرزندان افرادی که مجموع درصد جانبازی و سابقه جبهه آنان به 30 امتیاز برسد از خدمت سربازی معاف می شود و 2 فرزند افرادی که جمع درصد جانبازی و سابقه جبهه آنان به 60 امتیاز نیز برسد از خدمت سربازی معاف خواهند شد.

وی افزود: آن دسته از خانواده شهدا، مفقودالاثرها، جانبازان، آزادگان و رزمندگانی که یکی از فرزندانشان از خدمت معاف شده اما ضرورت استفاده از معافیت صادر شده برای آنان به علت فوت و یا استخدام در نیروهای مسلح و دیگر موارد منتفی شده است نیز می توانند با ابطال این کارت، برای نفر دوم خانواده کارت معافیت جدید دریافت کنند.

سردار کمالی گفت: یکی از فرزندان مفقودالاثرها و آزادگان که در گذشته برادرش(فرزند مفقودالاثر و آزاده) از معافیت خانواده شهدا استفاده کرده اما به علت فوت یا مهاجرت تا پایان سال 89 نزد خانواده اش نباشد از خدمت سربازی معاف است.

وی افزود: مشمولانی که با جانبازان 25 درصد و بالاتر ازدواج کنند از خدمت دوره ضرورت به صورت موقت معاف و پس از پنج سال معافیت آنان به دائم تبدیل می شود.

سردار کمالی گفت: یکی از فرزندان و برادران شهید، مفقودالاثر و آزاده که به واسطه استفاده پسرشان از معافیت خانواده شهدا سرباز شناخته شده از خدمت معاف است.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: رزمندگان شش تا هشت ماه سابقه جبهه از 2 ماه، نه تا 11 ماه سابقه از 3 ماه، 12 تا 14 ماه سابقه از 4 ماه، 15 تا 17 ماه سابقه از 5 ماه، 18 تا 20 ماه سابقه از 6 ماه ، 21 تا 23 ماه سابقه از 7 ماه، 24 تا 26 ماه سابقه از 8 ماه و 27 تا 29 ماه سابقه جبهه از 9 ماه کسر خدمت برخوردار می شوند.

سردار کمالی گفت: جانبازان 5 تا 10 درصد جانبازی نیز می توانند از 2 ماه، 11 تا 15 درصد از 4 ماه، 16 تا 20 درصد از 5 ماه و 21 تا 25 درصد جانبازی از 8 ماه کسر خدمت برخوردار خواهند شد. 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019