تماس با مدیر
جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹


جدایی ری از تهران تا 15 روز دیگر

جدایی ری از تهران تا 15 روز دیگر

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی اظهار نظر درباره استقلال ری را حرکت کردن روی پوست خربزه دانست که راه رفتن روی مرز خیانت و خدمت است. او هم مانند استاندار تهران طرح استقلال ری را هدیه ویژه محمود احمدی‌نژاد دانست که به اهالی ری اهدا شده است.

باقرنژاد جدایی ری از تهران را بر اساس قانون مصوب سال 1343 دانست و اجرای آن را در واقع اجرای یک قانون برزمین‌مانده عنوان کرد و از منتقدان پرسید چرا درباره دیر اجرا شدن این ظرح سوال نمی‌کنند.

به عقیده فرماندار شهرری ورود شهرداری تهران به شهرری غیرقانونی است و ده‌ها سال است که شهرداری تهران فاقد از این موضوع که چه کسی شهردار است به صورت غیرقانونی وارد شهر ری شده است. او با بیان اینکه بازه زمانی اعلام شده برای استقلال ری از سوی استاندار تهران حدود سه ماه است، گفت: تا 28 مهر ماه باید عملیات اجرایی این طرح آغاز شود.

باقرنژاد درباره ابهام‌هایی که نسبت به درآمدهای شهرری عنوان می‌شود هم اعلام کرد:‌ در سال 88 درآمد شهر ری 53 میلیارد تومان و هزینه سالیانه آن 150 میلیارد تومان، سال 89 درآمد شهرری 97 میلیارد تومان و هزینه آن 175 میلیارد تومان و در سال 90 نیز این شهر 123 میلیارد تومان درآمد و 205 میلیارد تومان هزینه داشته که اینها با ارقامی که پیش از این عنوان شده، فاصله زیادی دارد.

فرماندار شهرری همچنین اعلام کرد طرح استقلال ری از زمانی که رییس‌دولت آن را اعلام کرده، کلید خورده است و مدت زمانی را که استاندار تهران برای اجرایی شدن طرح از جمله انتخاب شهردار در نظر گرفته سه ماه است. به گفته او نیمی از این زمان گذشته و با توجه به اینکه استانداری در حال بررسی چندین گزینه برای شهرداری است به نظر می‌رسد 8 تا 15 روز دیگر شهردار شهر ری انتخاب شود.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019