تماس با مدیر
چهارشنبه, ۲۷ شهریور , ۱۳۹۸


جان سخت ترین وسایل دنیا +عکس

جان سخت ترین وسایل دنیا +عکس

برخی مواقع با پیرترین انسان ها و حتی پیرترین حیوانات روبرو می شوید ولی چیزی در مورد قدیمی ترین و پیرترین وسایل شنیده اید؟گاهی اوقات برخی وسایل چندین و چند سال برای یک خانواده کار می کنند به طوری که به نظر می رسد قصد خراب شدن ندارند و به نوعی از قطعات خرابی ناپذیر ساخته شده اند.

قدیمی ترین جارو برقی
“هری کاکس” قدیمی ترین جارو برقی دنیا را دراختیار دارد که بیش از 108 سال است که در حال کار است و تا به حال خراب هم نشده است. این جارو برقی به عنوان قدیمی ترین جاروبرقی در حال کار دنیا شناخته میشود. او می گوید این جاروبرقی به طور خانوادگی در بین آن ها بوده است اما بسیار سنگین و پر سروصدا است و کاربرد زیادی در خانه ندارد.
قدیمی ترین یخچال
در سال 1936 خانواده ای در انگلستان یک یخچال خریداری کردند و آن را یکی از بزرگترین دستاوردهای بشر می دانستند به همین علت به دقت از آن مراقبت کردند و این یخچال همچنان هم در حال کار کردن است. در این مدت این یخچال به هیچ عنوان خراب نشده است. صاحب فعلی آن خانم “کینگهون” می گوید این یخچال سنش نزدیک به 78 سال است و از جمله میراث ما به حساب می آید.
قدیمی ترین کامپیوتر
در یکی از شرکت های فناوری ژاپن کامپیوتری به نام “فالکام” قرار دارد که از سال 1958 در حال کار کردن است و در این مدت تنها چند تغییر ساده برای ادامه کارش داشته است. این کامپیوتر یک طبقه 300 متری  را اشغال کرده است و قدرت آن در حد یک ماشین حساب ساده است. این شرکت قصد دارد تا 60 سالگی این کامپیوتر صبر کند و سپس از رده خارجش می کند.
قدیمی ترین تلوزیون
تلویزیون در همان سال های اول برنامه خاصی نداشت و تنها چند ساعت کوتاه در طول روز برنامه های مختلف در آن پش می شد و در همان ابتدا ی انگلیسی با قیمت کمتر از 100 پوند تلویزیونی خریداری کرد که از آن سال تا به حال در حال کار کردن است. این تلوزیون نزدیک به 78 سال سن دارد و تا به حال تنها 30 درصد از قطعاتش تعمیر شده است. همراه با یک صفحه نمیاش سیاه و سفید 12 اینچی این تلویزیون این روزها 5 هزار پوند قیمت دارد.
قدیمی ترین چراغ راهنمایی
در اوهایوی آمریکا قدیمی ترین چراغ راهنمایی وجود دارد که همچنان نیز سالم است و به کار خود ادامه می دهد. این چراغ از سال 1932 آغاز به کار کرده است ولی در سال 1982 به علت آنکه کور رنگ ها نمی توانستند آن را درست ببیند بازنشسته شد ولی همچنان در موزه در حال کار کردن است. این چراغ نزدیک به 81 سال سن دارد.
وبگردی
Copyright 2007 - 2019