تماس با مدیر
پنج شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۹


جالب ترین فرارها از زندان

جالب ترین فرارها از زندان

۱- کرجی ساخته شده از بارانی

طولانی ترین و بهترین فرار از زندان متعلق به سال ۱۹۶۲ است وقتی سه زندانی توانستند از زندان معروف آلکاتراز که در جزیره ای در سان فرانسیکو واقع است فرار کنند. شیوه ی فرار آن ها به نظر باورنکردنی می آید. آن ها از بارانی زندانی ها برای خود کرجی ساختند تا بتوانند با آن خود را به ساحل برسانند.

البته فرانک موریس، جان و کلرنس انگلین ابتدا به مدت یک هفته مشغول کندن دیوار بتی سلول شان بودند. آن ها جدای از قاشق از یک مته هم استفاده کردند. مته ای که آن را با موتور جارو برقی درست کرده بودند. از طریق هواکش ها به سقف ساختمان رسیدند و از آن جا توانستند از محوطه زندان خارج شوند. برای این که نگهبانان از فرارشان مطلع نشوند چیزی شبیه سرشان درست کردند و آن را در تختخواب گذاشتند.

تا امروز کسی خبری از آن ها ندارد. تنها اثری که از آن ها به دست آمده بخش هایی از کرجی شان است که کنار ساحل پیدا شده است. شاید هم اصلا سالم به ساحل نرسیده و در آب های اقیانوس آرام غرق شده باشند.

۲- فرار با هلی کوپتر

آدم انتظار دارد چنین فراری را فقط در فیلم ها ببیند. فراری که یک مجرم یونانی به نام واسیلیس پالئوکوستا توانست در سال ۲۰۰۹ از زندان کریدالوس یونان به آن دست یابد. زمان هواخوری زندانیان در حیاط زندان، هلی کوپتری به حیاط نزدیک می شود و پالئوکوستا با آن از زندان می گریزد. او طنابی را که از هلی کوپتر آویزان بود می گیرد و طعم آزادی را با پرواز از فراز زندان می چشد.

۳- نارنجک پرتقالی

میشل وژور با خلاقیت بالایی که دارد توانسته تا به حال ۵ بار از زندان های فرانسه فرار کند. یک بار از پرتقال به عنوان نارنجک دستی استفاده کرد. او با پرتقال کاری کرد که شبیه نارنجک دستی شود و با آن توانست کلیه نگهبانان را بترساند و از زندان فرار کند. هر چند که بعدا دوباره دستگیر شد.

۴- نقش معلول بازی کردن

در سال ۲۰۰۰ نورالدین بن الال به راحتی هر چه تمام تر و بدون نیاز به مقدمات از زندان فرار کرد. این زندانی بلژیکی خود را به فلجی زد و با این روش توانست از زندان فرار کند. البته پلیس پس از مدت کوتاهی او را دستگیر کرد.

۵- مخفی شدن در چمدان

در سال ۲۰۱۱ همسر یک زندانی مکزیکی در زندان چتومال مکزیکو سیتی به ملاقات شوهرش جوآن رامیرز می رود و همراه خود چمدانی می برد تا همسرش را در آن مخفی کند و فراری دهد. جالب است که این خانم ۱۹ ساله موفق به انجام این کار هم شد اما اضطرابش باعث شد که ماموران به او مشکوک شوند و چمدانش را مورد بازرسی قرار دهند. ماموران از دیدن زندانی که خود را در کیف مچاله کرده بود خیلی هم تعجب نکردند.

۶- مردن از ایدز

استوان جی راسل در سال ۱۹۹۸ در زندان هریس کونتی در هوستون نقش بیمار مبتلا به ایدز را بازی کرد. او توانست با خوردن قرص های مسهل نشانه های بیماری ایدز را به وجود بیاورد. او همچنین مدارک بیماری اش را دستکاری کرد به گونه ای که مدارکش کاملا گواهی می دادند او به ایدز مبتلاست. این زندانی برای درمان به بیمارستان فرستاده می شود و در آن جا خود را به جای یکی از دکترها جا می زند و گزارش مرگ خود را به مسئولان زندان می دهد. البته پلیس او را پس از مدت کوتاهی دوباره دستگیر می کند و دادگاه او را به ۱۴۴ سال زندان محکوم می کند.

۷- فرار با جرثقیل

فرار جسورانه ی بعدی متعلق به یک زندانی آلمانی است. کریستین ب. در سال ۲۰۰۴ از زندان لوبک فرار می کند. او توانست به کمک یه چرثقیل و نردبانی که خودش در آهنگری زندان ساخته بود از دیوار زندان فرار کند. جالب این جاست که برنامه ی فرارش را به گونه ای ترتیب داده بود که پس از بیرون آمدن از زندان با خیال راحت سوار یک مرسدس بنز لیموزین شود. البته او بیشتر از ۴ روز نتوانست از آزادی اش لذت ببرد برای این که دوباره دستگیر شد.

۸- ملافه در نقش طناب

در سال ۱۷۲۴ جک شپارد توانست خیلی راحت از زندان نیوگیت انگلیس فرار کند. با یک سوهان زنجیرهایش را باز کرد، سپس دیوار را سوراخ کرد و بعد به کمک ملافه هایش که به هم گره زده بود از سلولش خارج شد و به زمین رسید. البته او این کارها را بسیار ماهرانه انجام داد. اما این فراری هم دوباره دستگیر شد و مدتی بعد اعدام شد.

۹- چاقوی ساخته شده از رادیو

پیتر اس توانست در سال ۱۹۷۸ در بهداری زندان برای خود از تکه های یک رادیو چاقویی بسازد و با آن دو پرستار مرد را زخمی کند و فرار کند. اما جالب این جاست که بعد از دو روز او خود را به صورت داوطلبانه به پلیس معرفی کرد.

۱۰- فرار تخم مرغی

یکی از بامزه ترین موارد فرار از زندان متعلق به والتر اس است. این زندانی سوئیسی از سال ۱۹۸۱ از زندان رگندورف در شرق سوئیس گریخت و در یادداشتی که در سلولش گذاشته باقی گذاشته بود نوشته بود: رفته ام دنبال تخم مرغ.

این فراری توانسته بود میله های پنجره ی زندان را با سوهان باز کند و به حیاط زندان برسد. از قبل هم نردبانی برای فرار مهیا کرده بود که با کمک آن از دیوار زندان می گریزد. البته والتر نیز دوباره دستگیر می شود

وبگردی
Copyright 2007 - 2019