تماس با مدیر
سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷


ثبت احوال: جمعیت با شتاب رو به کاهش است

ثبت احوال: جمعیت با شتاب رو به کاهش است

به طور میانگین یک میلیون و 400 هزار ولادت و کمتر از 400 هزار فوت در کشور داریم.

محمدناظمی اردکانی، رئیس سازمان ثبت احوال کشور، درخصوص سیاست ثبت احوال برای اصلاح نرخ جمعیتی گفت: سازمان ثبت احوال با ارائه آمار حیاتی و لحظه ای می تواند به اصلاح سیاست های جمعیتی کشور کمک کند.

وی اظهار داشت: دستگاه هایی که اصلاح کننده این سیاست هستند، وارد عمل شده اند و در این باره شاهد ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه آنچه آمارها نشان می دهند جهت کشور با شتاب رو به کاهش است، گفت: سیاست باید اصلاح شود، چرا که در حال حاضر به طور میانگین در کشور یک میلیون و 40 هزار ولادت ثبت و کمتر از 400 هزار فوت داریم و شیب ولادت رو به کاهش بوده و همچنین شیب فوت با توجه به طیف سنی در کشور رو به افزایش است.

وی در ادامه افزود: با این روند در 30 سال آینده به نقطه سر به سر می رسیم و تعداد ولادت با فوت یکسان خواهد شد و از آن نقطه به بعد با برآوردهایی که هست، جمعیت کاهش یافته و به 100 میلیون نفر می رسیم.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه کشور می خواهد گام های بلندی در زمینه توسعه بردارد، لازم است که همواره جمعیت جوان داشته باشیم و کاهش جمعیت برای کشور سیاست مناسبی نیست.

همچنین، در وزارت بهداشت سیاست ها اصلاح نشده است و در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی جلسات متعددی برگزار شده است.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017