تماس با مدیر
دوشنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۷


تکنیک عمل لیزر لیپولیز

تکنیک عمل لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز

ps552_9245

تکنیک عمل لیزر لیپولیز به چه صورت است؟

مجله خبری لحظه نما:لیزر لیپولیز جدیدترین تکنولوژی در کاهش میزان چربی زیر پوست می باشد که بصورت سرپائی وطی یک جلسه باعث رفع چاقیهای موضعی می شود. تا کنون بهترین روش کاهش چربی های موضعی لیپوساکشن بوده که عوارضی همچون ناهمواری و شلی پوست ،تورم و کبودی را به دنبال داشته است .روش لیزر لیپولیز بدلیل تابش لیزر و تحریک کلاژن سازی و جمع شدگی کلاژن سبب سفت شدن پوست می شود و همچنین تورم وکبودی بسیار کمتر یا ناچیز نسبت به روش لیپوساکشن دارد. همه ما با روش لیزر لیپولیز آشنا هستیم و همه این توضیحات را راجع به لیزر لیپولیز می دانیم. آیا تا به حال برای تان پیش آمده است با افرادی که از این روش استفاده کرده اند. صحبت کوتاهی داشته باشید و بپرسید با انجام این روش تا چه مقدار در کاهش وزن موفق بوده اند؟ در این شماره سیب سبز اقای سید محمد خراسانی 27 ساله به شما می گوید به چه دلیل عمل لیزر لیپولیز را انجام داد و چگونه توانست از شر 46 کیلوگرم از اضافه وزنش خلاص شود.

از دست هیچ کس کاری ساخته نبود

پسری 27 ساله هستم و تا 2 سال پیش با مشکل اضافه وزن رو به رو بودم. اضافه وزن من حدود 46 کیلوگرم بود و علت اینکه وزنم به این مقدار رسیده بود را نمی دانستم. البته ناگفته نماند که هر قدر وزنم بالاتر می رفت تلاش کمتری برای کاهش وزنم می کردم تا اینکه دیگر کاری از دست هیچ کس برنمی آمد. بعد از این ماجرا با دکتر مهاجر آشنا شدم و پس از مشاوره با ایشان روش صحیح را انتخاب کردم و پس از جراحی و کم کردن حجم چربی بی انگیزه ای در من به وجود می آمد و توانستم به ورزش و رعایت رژیم غذایی به شرایط مطلوب دست پیدا کنم.

تاوان کاهش 46 کیلوگرم اضافه وزن فقط 10 روز سختی بود

حدود 10 دوره نقاهت من طول کشید و سختی این عمل فقط در همان 10 روز بود و من بعد از این مدت قادر بودم تمامی کارهای شخصی ام را انجام دهم همچنین بعد از چند ماه ورزش را شروع کردم و اکنون بعد از گذشت 2 سال به وزن 89 کیلوگرم رسیده ایم و یک ورزشکار حرفه ای شده ام. هیچ وقت قبل از کاهش وزنم فکر نمی کردم بتوانم ورزش را به صورت حرفه ای دنبال کنم اما بعد از کاهش 46 کیلوگرم اضافه وزن به آرزوی همیشگی ام دست پیدا کرده ام.

در مورد شیوه عمل جراحی کنجکاو بودم اما می ترسیدم

مجله خبری لحظه نما:من تا قبل از عمل جرات این را نداشتم که از دکتر بپرسم شیوع عمل به چه صورت است اما بعد از عمل کنجکاو شدم تا بدانم شیوه عمل من به چه صورت بوده است به همین خاطر از دکتر خواستم تا روش عمل لیزر لیپولیز را توضیح دهد. دکتر مهاجر اینگونه توضیح داد پس از بی حسی موضعی سوراخ بسیار کوچکی در پوست ایجاد کردیم و از طریق آن کانولا یا آسپیراتور به قطر یک 2 میلی متر زیر پوست وارد می شود سپس کانولا را به آرامی به عقب و جلو حرکت دادیم تا تابش لیزر به زیر سلول های چربی برخورد کند و سبب پاره شدن دیواره سلول های چربی و آزاد شدن چربی مایع درون سلول شود. بعد از آن، این چربی مایع را به راحتی توسط ساکشن با فشار کم خارج کردیم.

انتخاب اولیه بیمار بسیار مهم است

اولین نکته ای که دکتر مهاجر به من گوشزد کرد این بود که همه افراد از مراجعه کننده نمی توانند کاندیدای مناسبی برای انجام عمل لیپولیز باشند و اگر انتخاب اولیه صحیح نباشد. نتیجه نهایی به دست آمده نه مورد مطلوب بیمار خواهد بود و نه پزشک اما خوشبختانه بعد از انجام مشاوره مشخص شد که من کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل هستم زیرا ضخامت چربی زیر پوستم بین یک تا 6 سانتی متر بود و به علاوه در جلسه مشاوره مشخص شد که من خواسته ای منطقی از کاهش وزنم دارم. با توجه به همه این نکات عمل لیپولیز را انجام دادم.

تکنیک عمل لیزر لیپولیز به چه صورت است؟

يکی از مهمترين بخشها در عمل ليپوليز استفاده مناسب از حجم مايع تاموسنت (اين مايع قبل از ليپوليز داخل چربی تزريق مي شود) است و اينکه چه حجمی از مايع در هر ناحيه از بدن فرد وارد شود نياز به تجربه و تخصص پزشک دارد تا نتيجه مطلوبی را به همراه داشته باشد. بعد از تزريق مايع تاموسنت ، دومين نکته که در نتيجه مطلوب دخيل است نوع دستگاه ليزر (کمتوان و پرتوان) با طول موج مناسب است. بعد از آب کردن چربيها و انجام ليپوليز بايد ليزر به مقدار کافی به پوست فرد تابيده شود. اين عمل سلولهای پوست بيمار را تحريک کرده و سنتز و کلاژن بيشتری را ايجاد مي کند تا پوست بيمار به مرور زمان به حالت اوليه بازگردد و از شلی پوست افراد جلوگيری می کند

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017