تماس با مدیر
سه شنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۹


توصیه‌هایی برای سفری با آرامش بیشتر با اتوبوس

توصیه‌هایی برای سفری با آرامش بیشتر با اتوبوس

اتوبوس یکی از در دسترس‌ترین و مناسب‌ترین وسیله‌های نقلیه است که می‌توانید برای سفر انتخاب کنید. به جرات می‌توان گفت جایی وجود ندارد که نشود با اتوبوس به آن رسید. شما می‌توانید به راحتی بلیط اتوبوس را به روش‌های مختلفی خریداری کنید و از زیبایی‌های جاده و مسیر لذت ببرید. سفرهای جاده‌ای و به ویژه اتوبوس تجربه‌ی جذابی است، اما به شرط آن‌که راحت باشد و خاطره‌ای شیرین برایتان بسازد.

این راحتی در اتوبوس به عناصر مختلفی بستگی دارد. از نوع اتوبوس و چگونگی چینش صندلی‌ها و تهویه‌ی آن گرفته تا کارهایی که خودتان می‌توانید برای آسودگی بیشتر در هنگام سفر انجامشان دهید. در کشورهای پهناوری مانند ایران که ممکن است مدت زمان هر سفر با اتوبوس بیش از دو ساعت طول بکشد، لازم است مهارت‌هایی را برای راحت‌تر شدن مسیر یاد بگیریم و استفاده کنیم. بنابراین در این مطلب به بررسی نکاتی می‌پردازیم که با در نظر گرفتن و رعایت آن‌ها می‌توانید سفری با آرامش بیشتر را در اتوبوس داشته باشید.

 

قبل از سفر

برای این‌که بتوانید در سفر آرامش بیشتری داشته باشید قبل از هرچیز باید در خرید بلیط اتوبوس خود دقت کنید. سعی کنید بلیط را از مراکز و شرکت‌های معتبر بخرید. مرکزی را انتخاب کنید که در هر موردی انتخاب‌های متنوعی را به شما ارائه دهد. معیارهای زیادی برای خوب به حساب آمدن یک اتوبوس وجود دارد. به نوع اتوبوس و صندلی‌های آن توجه داشته باشید. برخی از اتوبوس‌های قدیمی از صندلی‌های راحت و مناسبی برخوردار نیستند. علاوه بر این‌ها تهویه‌ی خودرو باید سالم باشد و در هر فصلی بتواند هوای داخل را معتدل نگهدارد. بنابراین هنگام خرید بلیط دقت کنید که چه اتوبوسی را انتخاب می‌کنید و تحقیقات مختصری را درباره آن انجام دهید. اتوبوس‌های قدیمی ممکن است هزینه‌ی کمتری داشته باشند اما مطمئناً سختی‌های خودشان را دارند. امروزه بلیط اتوبوس‌های VIP در انواع قیمت‌ها قابل خریداری هستند. آن‌ها خدمات خوبی دارند و جاده را به مسیری راحت برای شما تبدیل می‌کنند.

 

خواب در اتوبوس

حال که اتوبوس مطمئن و راحتی را برای سفر انتخاب کرده‌اید، باید به مواردی بپردازیم که انجام آن‌ها باعث می‌شوند در مسیر آرامش بیشتری داشته باشید. از خوردن نوشیدنی‌های انرژی‌زا قبل از حرکت خودداری کنید. این نوشیدنی‌ها باعث بی‌قراریِ شما در راه می‌شوند و خواب راحت را ازتان می‌گیرند. بنابراین غذایی سبک میل کنید. برای آسودگی بهتر روی صندلی از بالش‌های گردنی استفاده کنید. این بالش‌ها به دلیل حجم کمی که دارند برای این‌گونه سفرها بسیار مناسب هستند. می‌توانید آن را دور گردن یا پشت سر خود بگذارید یا روی صندلی قرار بدهید و جای راحت‌تری برای نشستن بسازید. به طور کلی اگر به خوابیدن در مسیر عادت دارید، همراه داشتن چشم‌بند و پتوی کوچک مسافرتی را فراموش نکنید.

 

راحتی در مسیر

زمانی را برای ایستادن مشخص کنید. هر یک ساعت از جای خود بلند شوید و اگر مقدور بود چند قدمی هم راه بروید تا عضلات بدنتان منقبض نشوند. حتی در صورت امکان چند حرکت کششی کوچک هم انجام دهید. به طور معمول اتوبوس‌ها در ساعات نماز و یا صرفاً برای صرف غذا توقف کوتاهی در کنار جاده خواهند داشت. بهتر است برای رهایی از یکنواختی و خستگی ناشی از نشستن، پیاده شوید و کمی در هوای آزاد به استراحت بپردازید و میان‌وعده‌ای میل کنید. اما حتماً مدارک یا کیف دستی خود را در اتوبوس رها نکنید و آن را همه‌جا با خود داشته باشید.

همراه داشتن خوراکی‌های متنوع نظیر اسنک‌ها و میوه بسیار ضروری است. برای اطمینان از سلامت خود تا حد امکان از رستوران‌ها و غذاخوری‌های بین راه استفاده نکنید. بنابراین مقداری خوراکی و تنقلات که باب میل خود و همراهانتان باشد را قبل از سفر تهیه کنید. در سفر اتوبوسی بسته‌ای شامل میان‌وعده و آب به شما داده خواهد شد اما با این حال باز هم سعی کنید آب‌معدنی با خود ببرید. اگر به خورد و خوراک در مسیر علاقه‌ای ندارید یا این کار حال شما را بد می‌کند، پیشنهاد ما این است که ساعات شب را برای سفر انتخاب کنید. این موضوع باعث می‌شود که کمتر در مسیر گرسنه یا تشنه باشید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که در حرکت با ماشین دچار حالت تهوع می‌شوید، لازم است اقداماتی هم برای این موضوع انجام دهید. ابتدا اینکه در طول حرکت از نگاه کردن به صفحه کتاب یا گوشی تلفن خودداری کنید. نوشیدن چای بابونه، دم کرده زنجبیل و خوردن داروهای ضدتهوع هم در این زمینه به شما کمک می‌کند.

 

سخن آخر

داشتن سفری با آرامش بیشتر، اصلاً موضوعی سخت و ناشدنی نیست. بلکه فقط نیاز به رعایت و در نظر داشتن نکاتی خاص است. مواردی که در بالا توضیح دادیم اساسی‌ترین کارهایی است که انجامشان برای رسیدن به این هدف ضروری است و بهتر از هنگام خرید بلیط اتوبوس آن‌ها را در نظر داشته باشید. اما جدای از این‌ها، بسیاری از عادات شخصی شما هم در به‌دست آوردن آسودگی بیشتر تاثیر دارند که باید در طی سفرهای متعددی به کشف و شناسایی‌شان بپردازید.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019