تماس با مدیر
سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷


تهران خنک‌تر می‌شود

تهران خنک‌تر می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از روند نزولی دمای هوا در پایتخت خبر داد.

 مهندس عبدالرضا امیدوار شهری روز جمعه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی، افزود: بر این اساس تا روز دوشنبه وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک در برخی از مناطق شرق کشور به ویژه در منطقه زابل پیش‌بینی می‌شود. همچنین به دلیل وزش باد شدید بر روی عراق، احتمال وقوع گرد و غبار در مناطقی از استان‌های ایلام و خوزستان تا روز شنبه وجود دارد.

 وی تصریح کرد: در روز شنبه به سبب وزش بادهای شمالی بر روی دریای خزر، طی روزهای شنبه و یکشنبه دریا مواج و بارش‌های رگباری در برخی از استان‌های جنوبی دریای خزر به ویژه استان گیلان پیش‌بینی شده که علاوه بر این رگبارهای پراکنده نیز در شمال شرق در روز یکشنبه انتظار می‌رود.

 مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به وضع هوای تهران اشاره کرد و به ایسنا گفت:‌ تا روز یکشنبه آسمان پایتخت صاف پیش‌بینی شده که حداقل و حداکثر دما در روز شنبه با یک درجه کاهش به 26 و 38 درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه نیز به 26 و 37 درجه سانتیگراد می‌رسد.

 امیدوار شهری تصریح کرد: روند کاهش دما از جمعه در اکثر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود که این روند موجب می‌شود حداکثر دما در اکثر استان‌ها روند نزولی داشته باشد.

 وی خاطرنشان کرد: طی روز شنبه استان خوزستان با حداکثر دمای 45 درجه سانتیگراد بالای صفر و اردبیل با 21 درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین استان‌های کشور هستند. همچنین در این مدت حداکثر دمای استان‌های قم، کرمانشاه، لرستان و یزد علاوه بر خوزستان بیش از 40 درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017