تماس با مدیر
دوشنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۷


تهدید وزیر خارجه عربستان علیه ایران

تهدید وزیر خارجه عربستان علیه ایران

وزیر خارجه عربستان ، ایران را تهدید کرد!

 

عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان گفت که ایران به جای عذرخواهی بابت حمله به سفارت این کشور، همسایه خوبی شود و حمایت از گروه های شبه نظامی را متوقف کند.

عرب نیوز نوشت: وزیر خارجه عربستان اظهار داشت: ایران ۳۵ سال است که مثل امروز رفتار می کند.وی با اشاره به بیانیه ضدایرانی برخی از سازمان های منطقه ای گفت:  پیامی که کشورهای حاشیه خلیج فارس، اتحادیه عرب و سازمان کنفرانس اسلامی به ایران ارسال کرده، مشخص و روشن است؛ دیگر کافی است.

الجبیر اضافه کرد: جهان اسلام هرگز چنین اقداماتی را از سوی ایران نمی پذیرد و اگر تهران به رفتار خود ادامه دهد، ما و دیگر کشورهای اسلامی هیچ گزینه ای جز اتخاذ اقداماتی علیه ایران نخواهیم داشت.وی ادامه داد: اگر ایران می خواهد کشوری قابل احترام در جامعه مسلمانان و در دنیا باشد، باید دست از دخالت در امور منطقه بکشد و وجهه ی خود را بهبود ببخشد.

عادل بن احمد الجبیر (به عربی: عادل بن أحمد الجبیر) (زاده ۱ فوریه ۱۹۶۲) وزیر امور خارجه عربستان سعودی و سفیر پیشین این کشور در ایالات متحده آمریکا و مشاور پیشین سیاست خارجی پادشاه عربستان است.

عادل بن احمد الجبیر، یکم فوریه سال ۱۹۶۲ میلادی (۱۲ بهمن ۱۳۴۰) در یک خانواده از استان مجمعه در روستای «حرمه» در منطقه «سدیر» زاده شد. از میان بستگان خانواده جبیری جز شیخ محمدبن ابراهیم جبیر که مشاغل مختلفی همچون رئیس دیوان مظالم، رئیس مجلس شورا و وزارت عدلیه برعهده داشت بقیه در عربستان سمت‌های مهم نداشتند. به همین دلیل این خانواده در مجموع جزو خانواده‌های سرشناس عربستان محسوب نمی‌شدند. با این حال پدرش کارمند بخش رایزنی فرهنگی عربستان سعودی در آلمان بود و به واسطه شغل پدر او از کودکی در غرب زندگی و بعد تحصیل کرد. عادل پس از آنکه تحصیلات پایه خود را در آلمان گذراند به آمریکا رفت و مدرک کارشناسی‌اش را در دو رشته اقتصاد و علوم سیاسی از دانشگاه شمال تگزاس و مدرک کارشناسی ارشد را در رشته روابط بین‌الملل از دانشگاه جورج تاون واشنگتن دریافت کرد.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017