تماس با مدیر
دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹


تند ترین فلفل دنیا در گینس ثبت شد+عکس

تند ترین فلفل دنیا در گینس ثبت شد+عکس

تند ترین فلفل دنیا

رسانه‌های دولتی «انگلستان» اعلام کردند: دو جوان تندترین فلفل جهان را در منطقه «لینکس» کاشته و نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رساندند.

بر اساس رده‌بندی دانشگاه «واریک» انگلستان فلفل مذکور که «فلفل بی‌نهایت تند» infinity chilli نام دارد بسیار تندتر از فلفل «بوت جولوکیا» است که پیش از این رکوردار تندترین فلفل جهان بود.

از فلفل «بوت جولوکیا» در ارتش هندوستان و به منظور ساخت نارنجک‌های دستی برای مقابله با حملات تروریستی استفاده می‌شود.

با این حال بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه «وارویک» انگلستان مقیاس تند بودن فلفل بی‌نهایت تند یک میلیون و 67 هزار و 286 اسکویل است. در حالی که تندی فلفل «بوت جولوکیا» تنها یک میلیون و 41 هزار و 427 اسکویل است.

مقیاس اسکویل، مقیاسی است که برای اندازه‌گیری تندی فلفل‌ها از آن استفاده می‌شود.

علاوه بر این، در درجه نظامی پراکندگی فلفل در صورت استفاده از آن در سلاح‌ها تا دو میلیون برآورد شده است.

همچنین بر اساس گزارش رسانه‌های دولتی انگلستان، در صورت مصرف این فلفل بی‌نهایت تند اثر آن حتی با شیر یا پادزهر هم خنثی نمی‌شود.

در این گزارش آمده است که «وودی وودز» 37 ساله و «مت سیمپ‌سون» 38 ساله دو نفری هستند که در یک گلخانه در «گران‌هام» در «لینکس» این فلفل را پرورش داده و کاشته‌اند.

این دو مرد جوان در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ «سان» گفته بودند که اصلا باور کردنی نیست که در وضعیت آب و هوایی انگلستان بتوان چنین فلفلی را پرورش داد.

در سال 2006 میلادی نیز در منطقه «دورست» در انگلستان نیز یک فلفل بسیار تند با مقیاس 876 هزار اسکویل و به نام «دورست ناگا» کاشته و پرورش داده شد، اما این بار این فلفل بی‌نهایت تند infinity chilli رکوردار شد.

و حال فلفل عقربی

تندترین فلفل دنیا یا عقرب ترینیداد

جام جم آنلاین: فلفلی که از مدتی قبل به عنوان تندترین فلفل دنیا طبقه بندی شده بود به دلیل آتشین بودن سرانجام توانست وارد کتاب رکوردهای جهان، گینس شود.

خاستگاه این فلفل که “عقرب ترینیداد” (Trinidad Scorpion) نام دارد در “موروگا” واقع در استرالیا است.

این “عقرب آتشین” از چندماه قبل به عنوان تندترین فلفل جهان طبقه بندی شده بود اما اکنون توانسته است نام خود را در کتاب برترینهای دنیا “گینس” به ثبت برساند.

موسسه Chili Pepper دانشگاه نیومکزیکو پس از تحقیقی که درباره انواع مختلف سس های تند انجام داد، توانست این فلفل را شناسایی کند.

این فلفل که با نام کامل ” Trinidad Scorpion Butch Taylor” نیز معرفی می شود از گونه فلفل به نام Capsicum chinense مشتق شده است و Butch Taylor نیز نام مالک شرکت استرالیایی The Chilli Factory است که این فلفل آتشین را به وجود آورده است.

“عقرب ترینیداد” محتوی مقادیر بالایی “کاپسایسین” است. این مولکول که مسئول خاصیت سوزان بودن در مقیاس “اسکوویل” است رتبه بسیار بالایی را به دست آورده است.

براساس گزارش آنسا، “اسکوویل”، مقیاس مشهوری است که برای اندازه گیری شدت سوزش زبان توسط فلفل به کار می رود.

این فلفل توانسته یک میلیون و 463 هزار و 700 واحد اسکوویل به دست آورد که تاکنون هیچ فلفلی نتوانسته بود این رقم را ثبت کند. تمام این تندی در میوه ای به اندازه یک توپ کوچک گلف است.

برای درک بهتر این ارقام می توان گفت که تندترین سس های موجود در بازار بین 30 تا 40 هزار اسکوویل و تندترین فلفل قرمزهایی که برای تهیه غذاهای تند استفاده می شوند بین 2500 تا هشت هزار اسکوویل دارند.

مارسل دو وی، یکی از اعضای گروهی که این گیاه آتشین را توسعه داده اند درباره تجربه خود از چشیدن Trinidad Scorpion Butch T گفت: “بعد از خوردن این فلفل توهم داشتم و به خاطر سرگیجه نتوانستم تا 20 دقیقه راه بروم.”

وی افزود: “این فلفل بسیار تند است. تنها چیزی که می توانم بگویم این است هرگز و هیچ‌گاه دوباره آن را نخواهم خورد.”

این تست کننده فلفل، برای خوردن این “عقرب” از دستکش ها و عینک محافظ استفاده کرد، چون سوزش دست با این فلفل می تواند حداقل دو روز به طول انجامد و نزدیک کردن آن به چشم می تواند سبب کوری موقف شود.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019