تماس با مدیر
دوشنبه, ۱۱ فروردین , ۱۳۹۹


تمام جنجال های پرداخت یارانه نقدی

تمام جنجال های پرداخت یارانه نقدی

یارانه نقدی

خبرگزاری خبرآنلاین، در صورتی که حداکثر انصراف 15 درصد جمعیت در نظر گرفته شود، 11 میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی انصراف داده اند. پیش از این هم طیب نیا وزیرامور اقتصادی و دارایی اعلام کرده بود حداقل 10 میلیون نفر از ثروتمندان دیگر یارانه نقدی دریافت نمی کنند.

در صورتی که این عدد تا پایان دوره ثبت نام ثابت باقی بماند دولت به اندازه پرداخت دو ماه یارانه نقدی به تمام مردم ایران صرف جویی انجام داده است. میزان یارانه نقدی دریافتی افراد انصرافی در سال 6 هزار و 600 میلیارد تومان برآورد می شود.

به این ترتیب تمام حواشی و جنجال هایی که طی هفته های اخیر برسر دریافت یارانه نقدی برپا شده سرانجام با صرفه جویی 6 هزار 600 میلیارد تومانی به پایان می رسد.

این عدد صرفه جویی 3 هزار و 400 میلیارد تومان از تمامی کمکی که دولت قصد دارد در سال 93 به تولید ارائه دهد کمتر است. به این ترتیب دولت حداقل بخشی از منابع کمک 10 هزار میلیادری خود برای تولید را کسب کرده است.

عدد صرفه جویی در پرداخت یارانه های نقدی برابر با 20 درصد بودجه عمرانی کشور است. همچنین دولت تنها توسط بانک مسکن 2 هزار میلیارد تومان وام مسکن به 100 هزار نفر از جمعیت ایران پرداخت کرده است. با صرفه جویی صورت گرفته در پرداخت یارانه نقدی دولت می تواند حداقل به بیش از سه برابر جمعیت سابق وام مسکن پرداخت کند.

در صورتی که عدد یارانه بگیران بیش از این کاهش یابد، منابع جدیدی در اختیار دولت برای توسعه بخش های زیرساختی اقتصادی قرار می گیرد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019