تماس با مدیر
چهارشنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۷


تفاوت های گریه زنان و مردان

تفاوت های گریه زنان و مردان

تفاوت های گریه زنان

 

 

مطمئنا از گذشته این جمله را شنیده اید که: مرد که گریه نمیکنه! شاید به همین دلیل باشد که مردها کمتر گریه می کنند! اما گریه کردن زنان و مردان تفاوت هایی دارد که در این مطلب به آنها اشاره می کنیم.

تفاوت گریه مردان و زنان

خانم ها معمولا بیشتر گریه می کنند و شاید برایشان عجیب باشد که چرا مردان خیلی کمتر از آنها گریه می کنند! اما در واقع بصورت طبیعی ترشح هورمون های مخصوص گریه در مردان کمتر است. اما تفاوت های گریه کردن زنان و مردان :

1- زنان 4 تا 5 برابر بیشتر از مردان گریه میكنند. 5،4 بار در ماه.

2- دختران و پسران تا قبل از بلوغ به یك میزان گریه می كنند، چراكه ترشح هورمون پرولاكتین كه باعث تحریك تولید اشك می شود به یك میزان در هر دو جنس تولید میشود.

3- پس از بلوغ میزان ترشح پرولاكتین كه در تولید و تناوب گریه موثر است در زنان 60 درصد بیشتر از مردان میشود.

4- غدد اشكی مردان از لحاظ ساختاری متفاوت و كوچكتر از غدد اشكی زنان می باشد. شاید یكی از دلایل بیشتر گریه كردن زنان نیزهمین مسئله باشد. مردان و زنان نمیتوانند یكدیگر را بخاطر چگونه گریه كردنشان مورد سرزنش قرار دهند.

5- یكی دیگر از علل بیشتر گریه كردن زنان باورهای فرهنگی میباشند، كه اجتماع گریه كردن زنان را بیشتر مورد پذیرش قرار می دهد.

6- مردان آرام، بدون صدا و با اندكی اشك گریه می كنند. بطوری كه معمولا كاسه چشمان آنها از اشك پر میشود، اما بندرت اشك به گونه ها سرازیر می گردد.

7- زنان معمولا پر سرو صدا و با اشك های فراوان گریه می كنند.

8- مردان اغلب در نتیجه احساسات مثبت و زنان پس از درگیری و مشاجره با دیگران و یا در نتیجه احساس بی كفایتی گریه می كنند.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017