تماس با مدیر
جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹


تغییر جنسیت وزیر خارجه عربستان

تغییر جنسیت وزیر خارجه عربستان

وزیر خارجه سعودی تغییر جنسیت می دهد

 

وزیر بهداشت تایلند اعلام کرد: وزیر امور خارجه عربستان سعودی، در نظر دارد تعیین گرایش جنسی خود رادر کشور تایلند به انجام برساند.

شب گذشته خبری در برخی رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان برای درمان مشکل جنسیتی به بیمارستانی در تایلند مراجعه کرده و در این کشور تحت درمان قرار دارد. در این خبر که در برخی کانال‌های تلگرامی و سایت‌های ایرانی هم منتشر شد، به نقل از روزنامه «تای پست» ادعا شده بود که روند درمان جبیر در بیمارستانی مجهز در مرکز شهر بانکوک آغاز شده است.

همچنین ادعا شده است که جبیر قرار است به زودی برای تعیین جنسیت تحت عمل جراحی قرار بگیرد و وزیر بهداشت و درمان تایلند هم این خبر را تائید کرده است. اما بررسی‌های خبرنگار فارس نشان می‌دهد این خبر به کلی ساختگی است و هیچ‌یک از رسانه‌های تایلندی چنین خبری منتشر نکرده‌اند و منبع اصلی آن سایتی به نام AWD است.

این سایت که در زمینه انتشار اخبار جعلی فعال است، در ماه‌های گذشته چند خبر ساختگی دیگر از جمله هشدارهای شدیدالحن ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه به همتای ترک‌اش را منتشر کرده بود.این پایگاه ماه گذشته هم در خبری ساختگی مدعی شد که پوتین اردوغان را سگ هار خطاب کرده است.

احتمال تغییر قریب الوقوع عادل الجبیر

وزیر بهداشت تایلند اعلام کرد: وزیر امور خارجه عربستان سعودی، در نظر دارد تعیین گرایش جنسی خود رادر کشور تایلند به انجام برساند.
به نقل از روزنامه “تای پست” چاپ بانکوک: عادل الجبیر مراحل ابتدایی هورمون درمانی را در یک بیمارستان خصوصی مجلل در پایتخت تایلند آغاز کرده است تا به بحران جنسیتی خویش خاتمه دهد.

الجبیر که از معدود سیاستمداران عربستانی به شمار می رود که از حقوق دگرباشان جنسی در عربستان سعودی حمایت می کند، خود بواسطه رفتار، چهره و لحن سخن غیر عادی اش توسط حلقه های تندرو سیاسی آن کشور مورد انتقاد قرار گرفته است.

وی که سابقا مسند سفارت کشورش در واشنگتن را بر عهده داشته پس از مرگ وزیر امور خارجه اسبق عربستان شاهزاده سعود الفیصل سکان دستگاه دیپلماسی عربستان را در اختیار گرفت.

وزیر بهداشت عمومی تایلند افزود که الجبیر در یک بیمارستان مجهز همراه با کادر پزشکی متخصص بستری شده و مرحله نخست هورمون درمانی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

وی همچنین افزود که جزئیات دقیق تر درباره روند درمان وزیر خارجه عرستان سعودی متعاقبا اعلام خواهد شد.

دکتر گیدو اشتاینبرگ، کارشناس امور عربستان در مصاحبه ای از طریق اسکایپ افزود که پزشکان الجبیر علیرغم میل درونی وزیر به او توصیه کرده اند تا هر چه زودتر عمل جراحی تغییر جنسیت (تغییر جنسیت مرد به زن)  موسوم به اس ار اس را انجام دهد زیرا که تعریفی که وزیر خارجه عربستان از “خود” دارد با ویژگی های فیزیکی نسبتا مردانه اش سازگاری ندارد اما به علت فشارهای سیاسی و اجتماعی جامعه عربستان و هیات حاکمه آن کشور، الجبیر گزینه ای دیگر جز انتخاب هویت جنسی مردانه ندارد.

وزیر بهداشت تایلند از پاسخ به سوال خبرنگاران محلی درباره اینکه آیا الجبیر نسبت به تعیین جنسیت خود به تصمیمی قطعی رسیده است یا خیر، سرباز زد اما افزود که الجبیر طی دوره عمل جراحی و پس آن باید از داروهای خاصی استفاده کند و احتیاج مبرم به توصیه های روانشناسی دارد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019