تماس با مدیر
دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹


تعرفه‌ مكالمات تلفن همراه

تعرفه‌ مكالمات تلفن همراه

شاید در ابتدا نیاز باشد كه بار دیگر تاكید كنیم مشتركان تلفن همراه باید دقت كنند كه چنانچه در نواحی مرزی زندگی و یا در آن نواحی رفت و آمد دارند، به نام شبكه برروی گوشی خود توجه داشته باشند، چرا كه ممكن است شبکه ثبت شده برروی گوشی، شبكه تلفن همراه ایران نباشد و در نتیجه آن‌ها مجبور به پرداخت هزینه مكالمات بین‌الملل شوند.

تعرفه‌ خدمات سیم‌كارت دایمی همراه اول به گونه‌ایست كه نرخ یك دقیقه مكالمه (در ساعت پیك یعنی از 8 تا 21) از این سیم‌كارت به سیم‌كارت دایمی یا اعتباری و یا تلفن ثابت 447 ریال و در ساعات غیرپیك (21 تا 8) جمعه‌ها و تعطیلات رسمی 358 ریال است.

هم‌چنین تعرفه‌های خدمات سیم‌كارت دایمی همراه اول در مورد نرخ یك دقیقه مكالمات بین‌ شهری طبق موارد فوق در ساعات پیك 760 ریال و غیر پیك 536 ریال محاسبه می‌شود.

این تعرفه‌ها درباره سیم‌كارت اعتباری همراه اول، از این سیم‌كارت به سیم‌كارت‌های اعتباری، دائمی و تلفن ثابت، در ساعات پیك و مكالمه‌ استانی 670 ریال و ساعات غیر پیك، جمعه‌ها و تعطیلات رسمی 536 ریال است و بین استانی در ساعات پیك 1139 ریال و در ساعات غیرپیك 804 ریال و هزینه‌ ارسال پیامك فارسی 106 ریال و لاتین 264 ریال محاسبه می‌شود.

سقف تعرفه برای ارسال هر پیام به صورت MMS مبلغ 100 تومان است یعنی مشتركان می‌توانند پیام‌های تصویری و صوتی خود را با حجم حداكثر 300 كیلوبایت ارسال كنند؛ به طور كلی می‌توان گفت هر MMSكه زیر 50 كیلو بایت باشد به مبلغ 50 تومان است و بین 50 تا300 كیلوبایت هم مبلغ 100 تومان می‌شود.

اما تعرفه‌ استفاده از سرویس صندوق پستی مانند مكالمه محاسبه می‌شود كه البته این هزینه برای گوش كردن پیغام‌ها است یعنی اگر با تلفن همراهی تماس گرفته شده و پیغامی گذاشته شود و مشترك به این پیام‌ها گوش نكند، هزینه‌ای برای وی محاسبه نمی‌شود اما به همان میزانی كه مشترك به این پیام‌ها گوش دهد هزینه برایش محاسبه می‌شود.

هزینه‌ استفاده از سرویس دایورت (انتقال تماس‌ها) طبق كسب اطلاع خبرنگار ایسنا به اندازه‌ مكالمه است، یعنی به هر میزانی كه از این سرویس استفاده شود مثل تعرفه‌ مكالمه یعنی همان 447 ریال محاسبه می‌شود.

تعرفه‌ پیامك‌های فارسی در سیم‌كارت‌های دائمی نیز به مبلغ 89 ریال و پیامك‌های لاتین به مبلغ 222 ریال محاسبه می‌شوند و انجام هر مكالمه‌ای حتی درصورت مفقود شدن گوشی برعهده خود مشترك است، پس مشتركان باید توجه داشته باشند كه در مسافرت‌های خارج از كشور مواظب گم شدن یا به سرقت رفتن گوشی خود باشند و درصورت گم یا سرقت شدن خیلی سریع نسبت به قطع آن اقدام كنند.

شاید برخی از مشتركان تلفن همراه كه از رومینگ استفاده می‌كنند این موضوع را ندانند كه هزینه‌های كم‌تر از 60 ثانیه در مكالمات بین‌الملل یك دقیقه محاسبه می‌شوند؛ یعنی تعرفه‌های رومینگ به‌صورت ثانیه‌ای محاسبه نشده و دقیقه‌ای محاسبه می‌شوند، بنابراین با توجه به گران بودن نرخ رومینگ بین‌الملل در اپراتورهای دیگر کشورها و نیز محاسبه نرخ رومینگ آن اپراتورها به‌صورت دقیقه‌‎‎‎ای، به مشترکان تلفن همراه توصیه می‌شود از تکرار تماس‌های ناموفق بپرهیزند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019