تماس با مدیر
سه شنبه, ۳۱ مرداد , ۱۳۹۶


تصویر ایران چک‌ 100 هزار تومانی+ویژگی‌های امنیتی

تصویر ایران چک‌ 100 هزار تومانی+ویژگی‌های امنیتی

 

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی با اشاره به ویژگی‌های امنیتی ایران چک یک میلیون ریالی گفت: این ایران چک‌ها در اندازه‌ ایران چک 500 هزار ریالی عرضه می‌شود.مجید صنیعی در نشست خبری امروز با اشاره به ویژگی‌ها و ابعاد امنیتی ایران چک‌های جدید 100هزار تومانی اظهار داشت: از لحاظ اندازه همانند ایران چک‌های 50 هزار تومانی 160 در 75 میلیمتر و با رنگ آبی است.

وی افزود: از لحاظ امنیتی دارای وجوه مختلفی است که برای مردم و مسئولان بانک قابل ردیابی است.

وی با بیان اینکه طرح واترمارک در خمیره کاغذ ایران چک‌ها تعبیه شده و پرتره فردوسی از نوع سه بعدی و همچنین دو نخ امنیتی همانند ایران چک‌های 50 هزار تومانی وجود دارد که یک نخ قابل مشاهده و یک نخ پنهان است.رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی تصریح کرد: تعبیه دو عدد تصویر ناقص یکی در رو و دیگری در زیر ایران چک است که در صورتی که مقابل نور قرار داده شوند این دو تصویر ناقص با هم منطق می‌شوند.

صنیعی ادامه داد: عدد یک میلیون ریال به صورت ناقص در پشت و روی ایران چک طراحی شده که با گرفتن در زیر نور به صورت کامل قابل مشاهده است.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی گفت: در این اسکنانس از الیاف رنگی فلورسنت استفاده شده و همچنین برخی اشکال مانند عدد یک میلیون ریالی به صورت برجسته طراحی شده است.

منبع: فارس

Copyright 2007 - 2017