تماس با مدیر
سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹


تصاویر مراسم تشییع جنازه فاطمه طاهری + تصاویر

تصاویر مراسم تشییع جنازه فاطمه طاهری + تصاویر

مراسم تشییع پیکر زنده یاد فاطمه طاهری با حضور جمعی از هنرمندان و گلایه های ملکه رنجبر پیش از ظهر امروز مقابل خانه هنرمندان انجام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تشییع پیکر فاطمه طاهری بازیگر فقید سینما، تلویزیون و تئاتر ایران پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از اهالی هنر در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

پیش از آغاز این مراسم باران بهاری شروع به باریدن کرده بود و حاضران در محوطه باز خانه هنرمندان ایستاده بودند. به همین دلیل با فرا رسیدن ساعت 10 اعلام شد افراد برای برگزاری مراسم به داخل خانه هنرمندان بیایند و دقایقی نیز فراهم آوردن فضای داخل برای برگزاری مراسم به طول انجامید.

بهلولی رئیس انجمن بازیگران در ابتدای این مراسم با تشکر از مدیریت داخلی خانه هنرمندان اظهار کرد: خوشحالم امکانی فراهم شد که همگی زیر سقف خانه خودمان جمع شویم.هنرمندان همیشه به هنردوستان تکیه دارند و همیشه هنردوستان حامی هنرمندان هستند.
وی افزود: فرصت برای گفتن از زنده یاد فاطمه طاهری بسیار و وقت کم است. خوشبختانه ما بارها از مقام والای اکثر بازیگران چون فاطمه طاهری در قید حیات تجلیل کرده ایم.

در ادامه مراسم ملکه رنجبر بازیگر پیشکسوت به روی سن آمد و در حالی که گریه اجازه نمی داد به راحتی سخن بگوید، تصریح کرد: باور کنید من شرمنده هستم که می خواهم حرف بزنم. دست همه کسانی که آمده اند را می بوسم اما خطاب به هنرمندانی که هیچ وقت در هیچ مراسمی شرکت نمی کنند می گویم: نوبت شما هم خواهد شد.

وی افزود: فاطمه طاهری 50 سال و من 60 سال است در این رشته فعالیت می کنیم. تعجب می کنم از کسی که برای مراسم تشییع همکارش هم نمی آید و حتی در درگذشت او هم همراهی اش نمی کند.

رنجبر که به شدت تحت تاثیر قرار گرفته بود از ادامه سخن بازماند و حسین قاسمی وند در سخنانی اظهار کرد: از قول حضرت رسول می نویسند که ایشان فرمودند: فاطمه (س) پاره تن من است. به حق است بگوییم فاطمه شایسته مولای متقیان است و به حق است بگوییم مولای متقیان فاطمه (س) را زینت زندگی خود می دانست.

وی ادامه داد: به حق است که امروز بانوی هنرمندی از دنیا می رود که مرگ او همزمان با شهادت فاطمه زهرا پاره تن پیامبر است و این سعادت نصیب هر کسی نمی شود.

این هنرمند پیشکسوت افزود: خدا را شاکریم که امروز خانه ای داریم که سر درش نوشته خانه هنرمندان ایران. شاکریم که به ما اجازه داده اند در خانه خودمان در سایه نور از باران هراسی نداشته باشیم.

قاسمی وند تصریح کرد: استودیو ایران فیلم را از ما گرفتند و اسمش را گذاشتند خانه سینما. اما اگر می خواستیم وارد اینجا شویم باید از روز قبل اجازه می گرفتیم. اگر می خواستیم هنرمندی را مشایعت کنیم باید از روز قبل اجازه می گرفتیم.

وی افزود: خدا را شاکریم که خانه آخرتی به ما دادند و اسمش را گذاشتند قطعه هنرمندان. یادم است روزی که با مرحوم زاهد رفتیم و زمین را از شهردار وقت گرفتیم. اما می خواهم بگویم تنها در چنین روزهایی به خانه تان نیایید. طی سال انجمن های بسیاری اینجا برگزار می شود که می توانید در آنها شرکت کنید.

علی دهکردی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر نیز که در این مراسم حضور داشت در سخنانی گفت: متاسفانه دوباره دست اجل یکی از نازنینان مهربان و دوست داشتنی تئاتر و سینما را از ما گرفت و من به نوبه خودم این اتفاق ناگوار را از طرف انجمن و آقای رشیدی همه تسلیت می گویم.

وی افزود: خداوند سایه بزرگان دیگر را بر سر ما مستدام نگه داشته و روح این مادر همیشه مهربان و پرخنده که در همسایگی من بود را شاد کند. برای همه دوستان آرزوی سلامتی می کنم.

صدیقه کیانفر دیگر بانوی هنرمند پیشکسوتی که بود که در حالی که به شدت می گریست اظهار کرد: من با فاطمه طاهری زندگی کرده ام و نمی دانم از مهربانی او چه بگویم. بعد از او نوبت من است…

کشت ما را غم بی هم نفسی

رضا بنفشه خواه نیز با خواندن ابیات “گفتم که لبت، گفت لبم آب حیات/ گفتم دهنت، گفت زهی حب نبات/ گفتم سخن تو، گفت حافظ گفتا شادی همه لطیفه گویان صلوات” اظهار کرد: فاطمه طاهری یکی از همکاران و دوستان خوب من بود که آخرین بار در سریال “دارا و ندار” با هم همکار بودیم. گرچه در طول 30 سال در کارهای بسیار دیگری نیز همکاری کردیم.

وی افزود: از همه شما که در این باران آمده اید تشکر می کنم. تا که بودیم نبودیم کسی/ کشت ما را غم بی هم نفسی/ تا که خفتیم همه بیدار شدند/ تا که مردیم همگی یار شدند/ قدر آن شیشه بدانید که هست/ نه در آن موقع که افتاد و شکست.

اسماعیل خلج آخرین هنرمندی بود که در سخنانی یادآور شد: یادش بخیر زمانی که در سریال “سایه همسایه” با این خانم مهربان همبازی بودیم. نخستین لحظه ای که همراه خانواده این خبر را شنیدیم همگی منقلب شدیم و یاد زمانی افتادم که پسر من به دنیا آمده بود و خانم طاهری با دستان خودش برای او یک لباس بافت. من این ضایعه را به تمامی هنرمندان تسلیت می گویم.

پس از این سخنان پیکر مرحوم طاهری به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع شد.

تعداد دیگری از هنرمندان همچون بهزاد رحیم خانی، مریلا زارعی و خانواده مرحوم طاهری و جمعی دیگر از دوستداران هنر در این مراسم حاضر بودند.

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019