تماس با مدیر
پنج شنبه, ۱۹ تیر , ۱۳۹۹


تصاویر حیرت‌انگیز از غار 65 میلیون ساله

تصاویر حیرت‌انگیز از غار 65 میلیون ساله

غار قوری‌قلعه بزرگ‌ترین غار آبی آسیاست که در 86 کیلومتری شهر کرمانشاه در مسیر جاده پاوه واقع شده است.

این غار شگفت‌انگیز در کوه شاهو قرار دارد و متعلق به اواخر دوران دوم زمین‌شناسی است که قدمت آن به 65 میلیون سال پیش برمی‌گردد.
بر اساس گفته کارشناسان، این غار از قبل توسط انسان‌ها مورد استفاده قرار گرفته و جمجمه انسانی در آن پیدا شده که متعلق به هفت هزار سال قبل است، همچنین برخی از اشیاء عتیقه یافته شده در این غار متعلق به دوران ساسانی است.
تاکنون 3 هزار و 140 متر از این غار شناسایی شده که احتمال می‌رود 20 کیلومتر ادامه داشته باشد و 500 متر آن برای بازدیدکنندگان به بهره‌برداری رسیده است.
ادامه شناسایی مسیر غار به ‌علت برخورد با تخته سنگ ورقه‌ای که در اثر ایجاد گسل به‌وجود آمده، متوقف شده و جلو رفتن امکانات خاصی می‌طلبد.
دمای غار در طول سال بین 8 تا 11 درجه سانتی‌گراد است و میانگین رطوبت آن به 89 درصد می‌رسد و در طول مسیر غار، تالارهای زیبا و دیدنی، مانند تالار مریم و کوهان شتر وجود دارد و اشکال طبیعی و فوق‌العاده‌ این غار، موجب حیرت هر بیننده‌ای می‌شود.
افرادی که از این غار دیدن می‌کنند، تنها تا 500 متری آن را می‌توانند ببینند و ادامه مسیر هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.
در ادامه مسیر، تصاویر متفاوتی دیده می‌شود که هر بازدیدکننده‌ای بعد از شنیدن توصیفات مربوط به ادامه مسیر غار قوری‌قلعه، مشتاق دیدن این مناظر می‌شود.
در بخشی از مسیر این غار، تالارهایی وجود دارد که پوشیده از قندیل است و اشکال موجود در این تالارها شبیه مجسمه‌های کریستالی هستند.
تصاویری که در این گزارش وجود دارد، تصاویر حیرت‌انگیز از قسمت‌های بهره‌برداری نشده غار قوری‌قلعه است.
وبگردی
Copyright 2007 - 2019