تماس با مدیر
پنج شنبه, ۱۹ تیر , ۱۳۹۹


تسلیت آمریکا به قربانیان زلزله بوشهر

تسلیت آمریکا به قربانیان زلزله بوشهر

وزارت خارجه آمریکا به قربانیان زلزله استان بوشهر، تسلیت گفت.

 
خبرگزاری فرانسه گزارش داد، “پاتریک  وینتریل” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سؤالی درباره تاثیر این زلزله بر نیروگاه اتمی بوشهر هم گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی بیانیه ای درباره زلزله استان بوشهر و نیروگاه اتمی بوشهر آژانس بین المللی انرژی اتمی صادر کرده و گفته است که این زلزله تاثیری نداشته است.
 
زلزله 6.1 ریشتری روز سه شنبه استان بوشهر 38 کشته و 850 زخمی شد. کانون این زلزله در فاصله 100 کیلومتری نیروگاه اتمی بوشهر روی داد اما مقامات ایرانی و روسی تاکید کرده اند این نیروگاه از زلزله هیچ آسیبی ندیده است.
 
آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که ایران به این نهاد اطلاع داده است زلزله 6.1 ریشتری تاثیری در فعالیت های معمول نیروگاه اتمی بوشهر نداشته است.
 
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنانش اظهارات محمود احمدی نژاد درباره اینکه ایران کشور هسته ای شده است را  “هیاهو” توصیف کرد.
 
وی گفت: ما در گذشته هم چنین اقدامی را هیاهو دانسته بودیم. ما معتقدیم این موضوع، اقدامی تحریک آمیز و غیرسازنده است. آنچه که در چند سال اخیر شاهد آن بودیم این است که چنین برنامه سالانه ای به این صورت مورد استفاده قرار می گیرد.
وبگردی
Copyright 2007 - 2019