تماس با مدیر
شنبه, ۱۴ تیر , ۱۳۹۹


ترور یکی ازدانشمندان هسته‌ای ایران+جزئیات تکمیلی

ترور یکی ازدانشمندان هسته‌ای ایران+جزئیات تکمیلی

یکی دیگر از دانشمندان هسته‌ای کشور بعد از ظهر امروز هنگام خروج از منزل خود ترور شد.

به گزارش جوان آنلاین بعد از ظهر امروز در ساعت 16:30 آقاي ( ر ) یکی دیگر از دانشمندان هسته ای کشورمان هنگام خروج از منزل خود به دست عواملی ناشناس که سوار بر یک موتور سیکلت بودند به شهادت رسید.

در همين رابطه جام‌جم آنلاين گزارش داد كه اين حادثه در خيابان بني‌هاشم خيابان خادم رضائيان رخ داده است و گفته مي‌شود عامل جنايت با شليك گلوله مرتكب اين جنايت شده است.

همچنين گفته مي شود كه بازپرس ويژه قتل تهران عازم محل حادثه شد.

در اين رابطه یک منبع آگاه در پلیس تهران در گفتگو با مهر با تایید اینکه این دانشمند هسته ای در مقابل منزلش ترور شده است اعلام کرد همسر این دانشمند نیز زخمی و به بیمارستان منتقل شده است.

وی ادامه داد: تحقیقات برای شناسایی عوامل این ترور که سوار بر موتور سیکلت بوده اند آغاز شده است.

گزارش شاهدان عینی از ترور خونین در شرق تهران
بلافاصله بعد از شنیدن صدای چند شلیک ، به کوچه آمدم و پیکر غرقه به خون او را دیدم که در آغوش همسرش بود و همسرش نیز که در این حادثه آسیب دیده بود ، جیغ می کشید و فریاد می زد: تو را خدا کمک کنید!
عصرایران – یکی دیگر از دانشمندان کشور بعد از ظهر امروز بين ساعت 16 تا 17 عصرترور شد و به شهادت رسید.

شاهدان عینی به عصر ايران گفتند که دکتر رضایی نژاد ، به همراه همسر و دختر خردسالش ، مقابل در خانه شان و در درون خودروی سواری خود مورد هدف تروریست ها قرار گرفت.

یکی از همسايه ها به خبرنگار ما گفت:تروریست ها دو موتور سوار بودند که كلاه كاسكت داشتند و صورتشان دیده نمی شد.

محل ترور
محل ترور با نام “رضاییان” در نقشه دیده می شود که یکی از کوچه های خیابان بنی هاشم است.

یک خانم میانسال نیز درباره ماجرا گفت: بلافاصله بعد از شنیدن صدای چند شلیک ، به کوچه آمدم و پیکر غرقه به خون او را دیدم که در آغوش همسرش بود و همسرش نیز که در این حادثه آسیب دیده بود ، جیغ می کشید و فریاد می زد: تو را خدا کمک کنید!
صحنه رقت انگیز دیگر نیز گریه های دختر خردسال این دانشمند هسته ای بود که شوکه شده بود و مدام گریه می کرد که فوراً او را بغل کردم و به خانه بردم و به او آب دادم و بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم.

پوكه هاي باقي مانده در محل نشان مي دهد كه در اين ترور حداقل 5 گلوله شليك شده كه يك گلوله به گردن اين دانشمند و گلوله ديگر به دست وي اصابت كرده است. همچنين يك گلوله نیز به در خانه همسایه روبرویی اصابت كرده است.

ضاربان بعد از ترور از محل متواري شدند.

بنا به گفته همسایه ها بعد از تماس های مکرر آنان با اورژانس حدود نيم ساعت طول كشيد تا آمبولانس به محل حادثه برسد.

جالب این که هیچ کدام از همسایه هایی که با خبرنگار ما گفت و گو کردند ، نمی دانستند او یکی از دانشمندان کشور است و فقط متفق القول بودند که همسایه ای خوب و مؤدب را از دست داده اند.
البته یکی از همسایه ها گفت که در خودروی وی ، دفترچه بیمه نیروهای مسلح وجود داشته است.

اين حادثه در خيابان بني‌هاشم کوچه خادم رضائيان رخ داده است . هم اکنون پلیس و نیروهای امنیتی در محل حضور دارند.

داریوش رضایی نژاد که بود؟

مهر: دانشمند هسته ای ؛ متخصص رآکتور

ساعاتی بعد از ترور رضایی نژاد، خبرگزاری مهر در معرفی وی با “دانشمند هسته ای” نامیدن وی ، این گونه نوشت:« دکتر داریوش رضایی استاد فیزیک هسته ای کشورمان، استاد دانشگاه محقق اردبیلی بوده و دوره دکتری فیزیک هسته ای خود را در دانشگاه فردوسی مشهد سپری کرده است.

وی در سال 1344 در روستای اوچبلاغ اردبیل متولد شد. دوره دبیرستان را در شهر تهران در دبیرستان نمونه مردمی شریعتی (تهرانپارس) به اتمام رساند. در سال 1367 جهت تحصیل در رشته فیزیک کاربردی وارد دانشگاه تبریز شد. پس از اتمام دوره کارشناسی در سال 1372 وارد دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک) شد و در رشته مهندسی هسته ای (گرایش مهندسی راکتور) در این دانشگاه تحصیل کرد.

در حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از اعطای بورس تحصیلی وزارت علوم تحقیقات و فناوری برخوردارشد.پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد خود در زمینه فیزیک نوترون در سازمان انرژی اتمی ایران در بخش راکتور گذراند. پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد در سال 1375برای انجام تعهد بورسیه به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه محقق اردبیلی شروع بکار کرد. »

با این حال ، آینده در خبری نوشت که دکتر رضایی ، زنده و سالم است و کسی که به شهادت رسیده ، رضایی نژاد بوده ، نه رضایی. در واقع مهر ، رضایی را با رضایی نژاد اشتباه گرفته بود.

ایرنا: دانشجوی دکترای برق و الکترونیک بود

سپس ایرنا نوشت: « فردي كه توسط تروريست‌هاي كوردل مورد سوء‌ قصد قرار گرفته و به شهادت رسيده ‘داريوش رضايي نژاد’ دانشجوي رشته برق و الكترونيك مقطع دكترا بوده است. »

فارس: دانشجوی کارشناسی ارشد گرایش قدرت بود

با این حال خبرگزاری فارس که با تأخیری چند ساعته خبر را بر روی خروجی خود قرار داد ، چنین نوشت: « فرد ترور شده جزء دانشمندان هسته‌اي نبوده و دانشجوي فوق‌ليسانس برق (گرايش قدرت) دانشگاه خواجه نصير بوده است.رضايي‌نژاد سال 87 به همراه 20 نفر ديگر در دوره كارشناسي ارشد مهندسي برق (گرايش قدرت) دانشگاه خواجه نصير با دانشگاه هانور آلمان پذيرفته شده بود. او از همکاران وزارت دفاع بود. »

وبگردی
Copyright 2007 - 2019