تماس با مدیر
چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۳۹۷


تذکر مکارم‌ شیرازی به صدا و سیما

تذکر مکارم‌ شیرازی به صدا و سیما

آیت‌الله مکارم شیرازی، نقش رسانه‌ها را در داخل و خارج بسیار زیاد و تاثیرگذار ارزیابی و تصریح کرد: رسانه‌ها در دنیا حرف اول را می‌زنند و رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران در انتخابات اخیر به خوبی خود را نشان داد.

به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در دیدار قائم مقام سازمان صداوسیما و جمعی از مدیران رسانه ملی، تاکید کرد: اگر به تحولات سوریه واقع‌بینانه نگاه شود، واقعیت این است که دولت قانونی سر کار است و کسانی از این طرف و آن طرف آمدند که بیشترشان تروریست و وهابی تکفیری هستند ولی در عین حال رسانه‌های استکباری چنان این حرکت را موجه نشان می‌دهند که افرادی باور کرده‌اند که این‌ها دیو نیستند و فرشته‌اند.

وی ادامه داد: خیلی‌ها انتظار داشتند این انتخابات تبدیل به یک جنگ داخلی شود تا آنها به مقاصد و اهداف‌شان برسد؛ خوشبختانه رسانه ملی مشی خوبی انتخاب کرد و تدبیرهای دیگری هم ضمیمه شد و آتشی که دشمنان و بدخواهان انتظار داشتند نتوانستند روشن کنند و تیرشان به سنگ خورد.

این مرجع تقلید در ادامه به بیان تذکراتی پرداخت و گفت: یکی از مشکلاتی که رسانه‌های بیگانه مخصوصا رسانه‌های وهابی و حتی خارجی پشتیبان وهابیت تکفیری برای ما ایجاد کردند شیعه ستیزی به وسیله استفاده از انواع دروغ‌ها و تهمت‌ها به ویژه در کشور مصر است و رسانه‌های بیگانه از آنها حمایت می‌کنند.

وی با بیان این‌که «آنها با یک سری دروغ و تهمت‌های باطل افکار و اذهان را نسبت به شیعه منحرف می‌کنند» تصریح کرد: آنها به گونه‌ای وانمود و القا می‌کنند که شیعه‌ها حج نمی‌روند و حج‌شان زیارت کربلا و زیارت امام رضا(ع) است؛ ما باید به صورت مستند نشان دهیم که بیشترین حاجی‌ها در دنیا متعلق به جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی با بیان این‌که «بسیاری از علمای وهابی مغرض هستند و نمی‌خواهند حقایق را باور کنند» خطاب به دست‌اندرکاران رسانه ملی گفت: شما باید در مقابل این شبهه‌ها واکنش نشان دهید و با معرفی قاریان و حافظان تمام قرآن و برنامه‌های قرآنی ما به صورت مستند در این راستا فعالیت کنید.

این مرجع تقلید با هشدار نسبت به تبعات شیعه هراسی و شیعه ستیزی در جهان، تصریح کرد: آنها می‌خواهند با دروغ و تهمت شیعه را از صحنه خارج کنند و با تحریک احساسات دیگر مسلمانان، جنگ مذهبی به راه بیندازند و ما به ویژه رسانه ملی نباید اجازه دهیم این توطئه شوم جامه عمل به خود گیرد.

وی همچنین بر ضرورت دقت مسؤولان صدا و سیما در زمینه پخش برخی از سخنان مسؤولان به صورت زنده تاکید و اظهار کرد: با توجه به تبلیغات این مساله باید کنترل‌ها و نظارت‌های لازم لحاظ شود.

وی همچنین در تذکری دیگر با بیان این‌که «صداوسیما نباید معرف فرهنگ غربی‌ها باشد» گفت: صدا و سیما از نظر صحنه‌ها و لباس‌هایی که نشان می‌دهد، باید دقت کند تا ناخوداگاه در فرهنگ آنها نلغزیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: باید فرهنگ اسلامی و بومی خود را حفظ کنیم و نقش رسانه ملی در این عرصه بسیار حایز اهمیت و برجسته است.

وی ادامه داد: متاسفانه در 8 سال اخیر مسأله حجاب متزلزل شد، متاسفانه عده‌ای نه تنها برای حفظ حجاب دل نسوزاندند بلکه وقتی نیروی انتظامی و رسانه می‌خواست دل بسوزاند کارشکنی کردند اما بحمدلله مردم فهمیدند.

وی همچنین تذکری نسبت به طرح مسائل دینی در رسانه ملی بیان و تاکید کرد: رسانه ملی به صورت مستقیم و غیر مستقیم می‌تواند مسائل مذهبی و تاریخ ائمه و معارف اسلام را برای مردم بیان کند و از فرصتی که اسلام و انقلاب در اختیار ما قرار داده به نحو احسن استفاده کنیم.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017