تماس با مدیر
سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷


آمار عجیب تجاوز به زنان دامن کوتاه در هند

آمار عجیب تجاوز به زنان دامن کوتاه در هند

تجاوز به زنان دامن کوتاه

زنان لطفا دامن کوتاه نپوشند تا مورد تجاوز قرار نگیرند!

 

تجاوز به زنان دامن کوتاه در هند به قدری شدید شده است که وزیر گردشگری هند از زنان خارجی برای نپوشیدن دامن کوتاه درخواست و خواهش کرده است

درخواست برای نپوشیدن دامن از زنان

وزیر گردشگری هند چندی پیش به زنان خارجی که به این کشور سفر می‌کنند، توصیه کرد که به منظور حفظ امنیت خود از پوشیدن دامن کوتاه خودداری کنند. وی پس از اظهار نظر جنجالی خود از مواضعش عقب‌نشینی کرد.

ماهِش شارما، وزیر فرهنگ و گردشگری هند، در آخر هفته‌ی گذشته در مورد “بسته خوشامدگویی” توضیح داد که قرار است در بدو ورود گردشگران به هند، به آن‌ها داده شود. وی می‌گوید: «این بسته‌ها حاوی بروشورهایی هستند که بر روی آن در مورد بایدها و نبایدهای ابتدایی در هند توضیحاتی داده شده است. برای نمونه اینکه “شب‌ها تنهایی بیرون نروید،” و یا اینکه دامن کوتاه نپوشید.»

در چند ماه اخیر آمار تهاجم جنسی در هند روندی صعودی را طی کرده که باعث لکه‌دار شدنِ وجهه بین‌المللی این کشور شده است. بر همین اساس، هند درصدد اصلاح قوانین برآمده تا تعریفی نو از عمل تجاوز ارائه دهد. بنابراین مفهوم تجاوز در هند دربرگیرنده هر نوع دخولی است. همچنین مجازات سنگینی برای تجاوز، آزار جنسی، تماشاگری جنسی و همچنین تعقیب در نظر گرفته شده است.

منتقدان به شدت از وزیر گردشگری هند انتقاد کرده و می‌گویند که اظهارات او، مسئولیت عدم تامین امنیت را به جای دولت بر دوش زنان گذاشته است.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017