تماس با مدیر
یکشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۷


تاسیس باشگاه تنیس توسط امین حیایی و امیر علی دانایی+عکس

تاسیس باشگاه تنیس توسط امین حیایی و امیر علی دانایی+عکس

امین حیایی

تاسیس باشگاه تنیس توسط امین حیایی و امیر علی دانایی+عکس

دنیاخمامی به تازگی در گزارشی که در «تماشا» ارائه کرده اطلاعات جالبی را درباره تاسیس باشگاه تنیس امین حیایی و امیرعلی دانایی ارائه کرده است. شاید بتوان گفت پیشنهاد تاسیس باشگاه تنیس اول از سوی امیرعلی دانایی مطرح شده چراکه آن طور که او  می‌گوید سالهاست ورزشکار است و تنیس کار می کند. البته امین حیایی هم از این قاعده مستثنی نیست اما از آنجایی که امیرعلی دانایی به فکر تاسیس چنین باشگاهی بوده توانسته آن را با یاری مسئولین عملی کند.

خودش اما این پیشگامی را یک مزیت نمی‌داند و می‌گوید: «این مهم نیست که اول من یا امین به فکر این کار افتادیم مهم این است که حالا این اتفاق دارد می افتد. من مدت‌ها در زمین تنیس باشگاه استقلال بازی می کردم و وقتی چندبار با خود امین بازی کردم این جرقه در ذهنم زده شد که می شود باشگاه تنیس افتتاح کرد. هم فکر نویی است و هم تا به حال اتفاق نیفتاده. امین هم خیلی استقبال کرد و با یاری مرتضی علی آبادی(مدیریت باشگاه استقلال) و رییس فدراسیون تنیس توانستیم موجبات عملی شدن آن را فراهم کنیم.»
از آن‌جایی که انجام هرکاری غیر‌از بازیگری توسط هنرمندان این رشته از طرف عوام به شکلی «نمایشی» یا «شوآف» محسوب می‌شود از دانایی پرسیدیم که صادقانه بگوید چقدر این کار برای او و حیایی نمایشی است و چقدر آنها پتانسیل تنیسوری را در خود دیدند. او در پاسخ گفت: «واقعیت این است که من هیچ شوآفی در این حرکت نمی‌بینم، نه من و نه امین. من که سریالم هفته ای 5 بار از تلویزیون پخش می‌شود نیازی به شوآف ندارم و امین هم که اینقدر شناخته شده و محبوب هست که دلیلی برای این کار وجود نداشته باشد. ما دوست داشتیم که هم هنرمندان دیگر را به این ورزش بکشانیم و هم حرکت جدیدی کرده باشیم. ما حتی داریم برنامه‌ریزی می‌کنیم که هنرمندانی که دوست دارند تنیس یاد بگیرند به این باشگاه بیایند و زیرنظر اساتید تیم ‌ملی تنیس یاد بگیرند و از طرفی هر هنرمندی که تنیسور است می تواند به تیم ما بپیوندد. می شود از دل این باشگاه یک تیم خوب بیرون بیاید که حتی در بازی‌های رسمی هم شرکت کند.»

او درباره برنامه های آینده این باشگاه می‌گوید:«می‌خواهیم با تیم ملی بازی داشته باشیم همچنین بازی‌های خیریه ای درنظر داریم که تمام عواید بلیط فروشی آن به نیازمندان تعلق می‌گیرد. یک برنامه افتتاحیه هم قرار است به زودی برگزار کنیم که در آن از اهالی رسانه و هنرمندان دعوت می‌کنیم و قطعاً یک بازی تمرینی هم در آن مراسم خواهیم داشت. این را هم اضافه کنم که مهدی مهدوی کیا هم در تیم ما هست.» از آنجایی که امیرعلی دانایی یک استقلالی دوآتشه است ارتباطش با مهدوی‌کیا به عنوان یک اسطوره پرسپولیسی جالب توجه است ، او در این‌باره می‌گوید:«من و مهدی دوست هستیم و ربطی به تعلقاتمان ندارد. ضمن اینکه مهدوی کیا از اسطوره هاست و احترامش بر همه واجب!»
دانایی لابه‌لای حرفهایش به دوستی عمیقش با امین حیایی هم اشاره می‌کند. این باعث می‌شود که با او این موضوع را مطرح کنیم که معمولاً دوستان محمدرضا شریفی‌نیا و امین حیایی این شانس را دارند که در پروژه‌های مختلف همراه این دو باشند، آیا این اتفاق برای امیرعلی دانایی هم می افتد؟ او با رد این مسئله می‌گوید: «من نیازی به حمایت ندارم. رابطه من با این دو نفر صرفاً به خاطر دوستی است و هیچ چیزی پشت آن نیست. اگر می خواستم این کارها را بکنم 9 سال زمانم را برای یک سریال نمی‌گذاشتم. سینما سفارش نمی‌پذیرد، اگر جلوی دوربین بروی دیگر خودت هستی و دوربین و هیچ‌کسی نیست که کمکت کند. آقای شریفی نیا که این همه سال بازیگران زیادی را به سینما و تلویزیون آورده، نمی آید آبروی خودش را با انتخابی غلط از بین ببرد چون نه منفعت مالی برایش دارد و نه چیز دیگری. همین طور امین حیایی. من با امین 9 سال است که دوست هستم و برای کاراکتر او احترام زیادی قائلم و به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنم. برای اثبات این حرف کافیست به پروژه هایی که امین حیایی و آقای شریفی نیا در آن حضور داشتند و من در آنها نبودم مراجعه کنید؛ مثل پسر تهرونی، زن ها فرشته اند، قلاده های طلا و… . من عادت دارم همیشه روی خودم و خدا حساب کنم نه هیچ راه و کس دیگری.»
دانایی در پایان درباره کارهای آینده اش می‌گوید: «قبل از هرچیز باید عنوان کنم که از حضور در تئاتر و روی صحنه خیلی خوشحال هستم و تصور می‌کنم که این حضور به من و کارم خیلی کمک خواهد کرد. »

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017