تماس با مدیر
شنبه, ۹ اسفند , ۱۳۹۹


تازه‌ترین نرخ‌های فروش مسکن در تهران

تازه‌ترین نرخ‌های فروش مسکن در تهران

هفته گذشته رییس اتحادیه مشاوران املاک با اعلام اینکه قیمت مسکن ثابت باقی مي‌ماند‌، گفت‌: مشاوران املاکی که قصد جو سازی برای رشد قیمت‌ها را داشته باشند تعطیل خواهند شد‌.

در همین رابطه یکی از مشاوران املاک فعال در محدوده خیابان ملاصدرا به دنیای اقتصاد اظهار کرد‌: قیمتی که بنگاهداران املاک به خریداران اعلام مي‌کنند نرخی است که از سوی مالکان یا سازنده‌ها تعیین مي‌شود و در برخی از موارد که قیمت‌های پیشنهادی فروش بالاتر از عرف واقعی منطقه باشد مشاوران املاک هیچ دخالتی در این امر ندارند چرا که فروشنده‌ها چنین قیمت‌هایی را برای فروش پیشنهاد مي‌کنند‌.
محمدی در ادامه افزود‌: مشاوران املاک همان طور که مشخص است وظیفه مشاوره به خریدار و فروشنده و همچنین نقش دلالی برای انجام  معامله را دارند نه بیشتر‌.
وی تصریح کرد‌: معمولا مشاوران املاک هر روز یا دو روز یک بار با فروشنده‌ها درباره قیمت به گفت‌وگو مي‌پردازند تا قیمت نهایی و به روز شده مشخص شود‌.
این بنگاهدار در ادامه تاکید کرد‌: درباره گرانی یا ارزانی برخی از قیمت‌های اعلام شده فروش واحدهای مسکونی در بازار‌، مشاوران املاک بی‌تقصیر هستند البته بنگاهداران در حین مواجه شدن با فروشنده‌هایی که قصد دارند ملک خود را بیش از ارزش واقعی برای فروش به بازار عرضه کنند به آنها هشدارمي‌دهند و مالکان را با قیمت‌های حقیقی آشنا مي‌کنند اما ممکن است در این بین عده‌ای از مالکان ادعا کنند که ملک یک کالای شخصی است و اختیار آن را دارند به همین خاطر تصمیم به کاهش قیمت یا تعیین نرخ ارزان‌تر را  ندارند‌.
محمدی همچنین عنوان کرد‌: اگر در بازار مسکن برای مقابله با گران فروشی قرار است برخورد شود مسوولان بهتر است با مالکان گران فروش برخورد داشته باشند نه با مشاوران املاک‌.
از طرف دیگر، بنگاهدار دیگری در منطقه پونک در این‌باره اظهار کرد‌: اگر مشاور املاکی فروشنده‌ای را تشویق به گران فروشی کند دچار تخلف شده است، اما بعید به نظر مي‌رسد بنگاهداری راضی به ایجاد چنین تخلفاتی در بازار مسکن شود‌.
وی در ادامه اذعان کرد‌: مشاوران املاک به عنوان واسطه‌هایی برای انجام معاملات ملکی شناخته مي‌شوند اما به نظر مي‌رسد آن دسته از بنگاهدارانی که دست به چنین اقدامي‌مي‌زنند شاید به دلیل افزایش حق کمیسیون است، زیرا حق کمیسیون مشاوران املاک بر اساس مبلغ معامله شده تعیین مي‌شود، به همین خاطر ممکن است عده‌ای بر این اساس بخواهند از اعلام قیمت‌های بالا سوءاستفاده کنند‌.


وبگردی
Copyright 2007 - 2019