تماس با مدیر
سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۷


تاریخ ساز شدن کیمیا علیزاده در المپیک 2016

تاریخ ساز شدن کیمیا علیزاده در المپیک 2016

کیمیا علیزاده در المپیک

کیمیا علیزاده در المپیک 2016 تاریخ‌ساز شد

 

کیمیا علیزاده با برد برابر رقیبی از سوئد اولین مدال تاریخ زنان ایران در المپیک را کسب کرد.

کیمیا علیزاده تکواندوکار وزن ۵۷- کیلوگرم بانوان توانست با غلبه بر نیکیتا گلاسنوویک(Nikita Glasnovic) رقیبی از سوئد و نفر چهار رنکینگ به مدال برنز برسد و اولین مدال بانوان ایران در تاریخ المپیک را رقم بزند. این دیدار با نتیجه پنج بر صفر به نفع نماینده ایران به پایان رسید.

علیزاده با هوگو و کلاه آبی به مصاف رقیب رفت. در راند اول هیچ یک از تکواندکاران به امتیاز نرسیدند. در راند دوم علیزاده اولین امتیاز را از آن خود کرد و در ادامه نیز امتیاز دوم را به خود اختصاص داد و راند دوم دو بر صفر به نفع ایران پایان یافت. راند سوم نیز با امتیازگیری علیزاده ادامه پیدا کرد و نماینده ایران پنج بر صفر پیش افتاد و این راند با همین نتیجه به پایان رسید تا کیمیای ۱۸ ساله به اولین مدال ایران برسد.

علیزاده در دیدار اول خود برابر رقیبی از کرواسی به برتری ۸-۷ رسید. در دیدار دوم و در مرحله یک چهارم پایانی مقابل اوا کالوا گومز(Eva Calvo Gómez) نفر دوم رنکینگ جهانی از اسپانیا نتیجه را واگذار کرد. با راهیابی گومز به فینال، علیزاده به شانس مجدد راه یافت و در دیدار اول این مرحله برابر فاناپا هارنیسوجین(Phannapa Harnsujin) تایلندی ۱۴ بر ۱۰ پیروز شد.

هدایا وهبا(Hedaya Wahba) با غلبه بر راحله آسمانی مدال برنز دیگر این وزن را از آن خود کرد. نمایندگان بریتانیا و اسپانیا راهی فینال شدند.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017