تماس با مدیر
دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹


تاثیر عاشق خدا بودن برروی انسان؟!

تاثیر عاشق خدا بودن برروی انسان؟!

هر چه قدر یک فرد به خدا و دین اعتقاد بیش تری داشته باشد به همان اندازه از زندگی رضایت بیش تری دارد، موفق تر است و در ارتباط با دیگران صداقت بیش تری دارد.
در یک مطالعه که در نشریه روانشناسی آمریکا به چاپ رسیده است کایون لیم و همکارانش از دانشگاه هاروارد مطالعه ای را روی 3 هزار و 100 آمریکایی انجام دادند و از آن ها سوالاتی در مورد فعالیت مذهبی و اعتقاد آن ها پرسیدند. همین تحقیقات یک سال بعد هم دقیقا به همین شکل انجام شد تا تاثیر باورهای دینی در زندگی این افراد بررسی شود.
در این مطالعات مشخص شد در بین پیروان تمام ادیان، افرادی که به طور مرتب در مراسم مذهبی خاص دین خود شرکت می کنند 28 درصد از زندگی خود رضایت بیش تری دارند. حتی افرادی که گاهی اوقات در مراسم و آئین های مذهبی شرکت می کردند نیز 23 درصد رضایت بیش تری نسبت به افراد دیگر داشتند.

محققان متوجه شدند یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش میزان رضایت از زندگی افراد مذهبی، افزایش تعداد دوستانی است که آن ها به واسطه شرکت در فعالیت های دینی پیدا می کنند. افرادی که با بیش از 10 نفر ارتباط دوستی دارند به میزان دو برابر بیش تر نسبت به افرادی که دوستان نزدیک ندارند از زندگی خود رضایت دارند.
لیم در این باره گفت: زمانی که تعدادی از دوستان نزدیک طبق یک نظم مشخص و در حین انجام فعالیت های پرمعنی مانند عبادت یکدیگر را ملاقات می کنند احساس شادی و رضایت از زندگی آن ها به طور قابل توجهی افزایش پیدا می کند.


اعتقاد به خدا انسان را امیدوارتر، صادق تر و بخشنده تر می کند

اعتقاد به خدا تاثیر بسیار زیادی روی روحیه مردم دارد. بعد از چند دهه تحقیقات دانشمندان متوجه شدند دین و مذهب انسان ها را امیدوارتر، صادق تر و سخاوتمندتر می کند.
دکتر آرا نورنزایان روانشناس دانشگاه بریتیش کلیبیا در این باره گفت: همیشه در مورد تاثیر مثبت اعتقاد به خدا روی رفتار انسان ها صحبت می شود، اما این بار ما به دنبال آن بودیم تا از دیدگاه علمی این موضوع را ثابت کنیم.
مطالعات انجام شده بین ارتباط بین مذهب و رفتارهای اجتماعی نشان می دهد افراد مذهبی که دارای افکار معنوی هستند با احتمال کم تری دست به تقلب می زنند و احساس اطمینان بین غریبه ها را در یک جمع افزایش می دهند. افرادی که مرتب نماز می خوانند و در مراسم مذهبی شرکت می کنند بیش تر از دیگران در فعالیت های خیریه مشارکت می کنند و به طور داوطلبانه برای کمک به دیگران داوطلب می شوند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019