تماس با مدیر
شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹


تاثیر خوردن نوشابه و خشن شدن

تاثیر خوردن نوشابه و خشن شدن

تاثیر خوردن نوشابه و خشن شدن!

 

مطالعات نشان داده است که نوشیدن پنج نوبت نوشابه گازدار در هفته، احتمال بروز رفتار خشونتآمیز در نوجوانان و حمل سلاح توسط آنان را بالا‌تر می‌برد.
از نظر پژوهشگران دانشگاه ورمونت، نوجوانانی که به نوشابه‌های گازدار اعتیاد داشتند تقریبا دو برابر بیشتر از نوجوانان همسن و سال خود و خواهر و برادر‌هایشان ابراز خشونت می‌کردند.
نتایج بررسی‌های جدید نشان داده است که نوشابه‌های گازدار تنها نوشیدنی‌هایی لذت بخش نیستند، بلکه می‌توانند احتمال بروز رفتار‌های مخرب در نوجوانان را بالا ببرند. محققان در جریان این بررسی‌ها دریافته‌اند که حتی نوجوانانی که تنها دو نوبت در هفته نوشابه گازدار می‌نوشیدند، بیشتر از دیگران نسبت به دوستانشان رفتارهای تهاجمی نشان می‌دادند و البته کسانی که ۱۴ نوبت در هفته نوشیدنی گازدار مصرف می‌کردند دو برابر دیگران به رفتارهای خشونت آمیز نسبت به دوستان و یا خواهر و برادرشان روی می‌آوردند.
البته پژوهشگران معتقدند این نوشیدنی‌ها تنها بر رفتارهای خشونت آمیز در نوجوانان تاثیر نمی‌گذارد بلکه مصرف کنندگان ۵ نوبت نوشابه گازدار در هفته، حداقل یکبار در ماه سیگار را هم امتحان می‌کنند و حتی ممکن است به نوشیدنی‌های الکلی و یا حمل سلاح‌ و وسایلی که می‌تواند به آن‌ها در ابراز خشونت کمک کند هم روی می‌آورند.
وبگردی
Copyright 2007 - 2019