تماس با مدیر
پنج شنبه, ۶ تیر , ۱۳۹۸


بهترین انیمیشن سال 2011 مشخص شد + عکس

بهترین انیمیشن سال 2011 مشخص شد + عکس

فیلم انیمیشن «رنگو» در سی و نهمین دوره جوایز سالانه انی جایزه بهترین فیلم بلند انیمیشن را دریافت کرد.

مراسم این دوره جوایز انی کهجامعه بین‌المللی فیلم انیمیشن بانی آن است، یکشنبه صبح به وقت ایران در رویال هال دانشگاه یوسی‌ال‌ای در لس آنجلس برگزار شد.

«رنگو» به کارگردانی گور وربینسکی بجز جایزه بهترین فیلم بلند انیمیشن، جوایز بهترین طراحی شخصیت، فیلمنامه (جان لوگان، گور وربینسکی و جیمز بیرکیت) و تدوین را هم برد و در عین حال برنده اولین جایزه فیلم محبوب اعضاء جامعه بین‌المللی فیلم انیمیشن شد.

این فیلم داستان رنگو یک آفتاب‌پرست معمولی با صدای جانی دپ است که به طور تصادفی از شهر بی‌قانون «درت» در غرب وحشی سر درمی‌آورد، شهری که نیاز به حضور یک کلانتر کاملا در آن حس می‌شود.

آیلا فیشر، آبیگیل برسلین، ند بیتی، آلفرد مولینا، بیل نای، هری دین استنتن، تیموتی الیفنت و ری وینستون دیگر صداپیشه‌های پروژه ۱۳۵ میلیون دلاری «رنگو» هستند.«پاندای کونگ فو‌‌ کار ۲» که در ۱۲ بخش نامزد دریافت جوایز انی ۲۰۱۲ بود، با دریافت دو جایزه بهترین کارگردانی (جنیفر یو نلسن) و طراحی صحنه مراسم را ترک کرد.هر دو فیلم «رنگو» و «پاندای کونگ‌فوکار ۲» نامزد اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن هستند. دیگر فیلم‌های نامزد اسکار این بخش شامل «یک گربه در پاریس»، «چیکو و ریتا»، «گربه چکمه‌پوش» مراسم سی و نهمین دوره جوایز انی را دست خالی ترک کردند.برندگان جوایز انی و اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ یکی بودند. از آن سال تاکنون تنها در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ برنده جایزه برتر انی برنده اسکار هم شده است.

پارسال «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید» جایزه انی را دریافت کرد، اما اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن به «داستان اسباب‌بازی ۳» رسید.

جامعه بین‌المللی فیلم انیمیشن بجز بخش فیلم‌های بلند در بخش‌های کوتاه، تلویزیونی، آگهی‌های تبلیغاتی و بازی‌های ویدیویی نیز برندگان خود را معرفی کرد.
امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2019