تماس با مدیر
سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷


بهبود پوکی استخوان با چای

بهبود پوکی استخوان با چای

پوکی استخوان

بهبود پوکی استخوان با چای

محققان به تازگی دریافته اند که مصرف روزانه چای می تواند به بهبود پوکی استخوان و رفع عوارض ناشی از آن کمک کند.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

به گزارش روزنامه فیگارو، چای از ابتلا به بیماری های قلبی، قلبی عروقی، پوکی استخوان و شکستگی ها جلوگیری می کند. این درحالی است که این فواید در قهوه وجود ندارد.

نوشیدن چای این روزها در برخی از کشورها به فراموشی سپرده شده و جای خود را به مصرف سایر نوشیدنی ها داده است؛ این درحالی است که با توجه به فواید زیاد این نوشیدنی برای بدن، این مساله یک اشتباه بزرگ به شمار می رود.

به اعتقاد برخی از پزشکان نوشیدن چای حتی بهتر از نوشیدن آب است.

دکتر راکستون در این باره می گوید، اگر آب می تواند جایگزین تمام مایعات شود، چای نیز نه تنها دارای این خاصیت است بلکه دارای آنتی اکسیدان ها است و این دو مزیت اصلی چای به شمار می رود.

همانطور که مطالعات مختلف خاصیت آنتی اکسیدانی چای را به اثبات رسانده است، تحقیقات جدید نشان می دهد که این گیاه همچنین خاصیت پیشگیرانه در برابر بیماری های مزمن دارد.

پوکی استخوان بیماری است که با شکنندگی بیش از حد اسکلت بدن به اثر کاهش توده استخوانی و از بین رفتن ریز استخوان ها ظهور می کند.

بر اساس مطالعه ارایه شده از سوی محققان مرکز علوم بهداشتی دانشگاه فن آوری تگزاس چای به خوبی می تواند خطر شکستگی استخوان ها را کاهش دهد و به بهبود توده استخوانی کمک کند.

محققان همچنین تاثیرات چای را بر استخوان های 171 زن یائسه که در معرض ابتلا به پوکی استخوان بودند، مورد بررسی قرار دادند؛ شرکت کنندگان در این تحقیق چای را بصورت روزانه مصرف می کردند.

آنها متوجه شدند که مصرف چای در تنها سه ماه اجازه بازسازی استخوان ها به این افراد را می دهد و همچنین آسیب های ناشی از استرس را کاهش می دهد./ایرنا

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017