تماس با مدیر
چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸


بنزين سهميه بندی ۶۰۰ وآزاد ۱۰۰۰تومان

بنزين سهميه بندی ۶۰۰ وآزاد ۱۰۰۰تومان

به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، سيد مهدی موسوي نژاد با اشاره به اینکه دولت در بودجه سالجاری کسب درآمد ۱۲۰هزار ميلياردتومان از طريق افزايش قيمت حامل هاي انرژي را پيش بيني کرده است افزود: که در صورت تصويب آن، بايد قيمت حامل هاي انرژي چند برابر گران مي شد، اما اين پيشنهاد در کميسيون تلفيق رد شد.

وي تصریح کرد: شرايط فعلي کشور در زمينه اقتصاد، توليد و تورم مطلوب نيست و با گران شدن قيمت حامل هاي انرژي چيزي جز بالا رفتن تورم و رکود شديد اقتصادي نصيب کشور نمي شود.

عضو کمسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: با توجه به بالا رفتن هزينه هاي دولت، کميسيون تلفيق با افزايش ۳۸ درصدي حامل هاي انرژي موافقت کرد بنابراین با افزايش قيمت براي تمام حامل هاي انرژي است بيشترين درصد افزايش قیمت در بنزين و گازوئيل خواهد بود.

وي در مورد قيمت احتمالي بنزين گفت: بنزين همچنان با دو نرخ در جايگاه ها عرضه خواهد شد، که براي بنزين سهميه بندي مبلغ ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان و براي بنزين آزاد مبلغي در حدود ۱۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

عضو کمسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي در مورد زمان اجراي اين طرح گفت: در انتظار شروع به کار مجدد مجلس در هفته آينده و تصويب لايحه در صحن علني هستيم، در صورت تصویب در مجلس شورای اسلامی به دولت مجوز افزايش قيمت داده خواهد شد.

وی در خصوص میادین مشترک گفت: توجه به میادین مشترک و جلوگیری از خام فروشی موضوعی مهم است که باید دراین زمینه برنامه های دقیقی را برای پیشبرد اهداف و افزایش توانمندی اقتصادی کشور مورد توجه قرار داد، در سال۹۱ عملکرد‌های بسیار خوبی در زمینه‌های پخش و پالایش و تولید بنزین با کیفیت بالا و مطابق با استاندارد جهانی صورت گرفت که نشان از توانایی علمی و عزم گسترده ملی برای دستیابی به خودکفایی است.

نماینده مردم بوشهر و دشتستان در مجلس شورای اسلامی تصريح كرد: با سرلوحه قراردادن رهنمودهای مقام ‏معظم رهبری و اجرای راهبرد اقتصاد مقاومتی همه باید در خنثی کردن آثار تحریم ها و بهبود رفاه ‏و معیشت مردم اهتمام ورزیم.‏

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درادامه بهره برداری از “میادین مشترک” با همسایگان را ‏از مهمترین اولویت های بخش انرژی کشور ذکر کردو ادامه داد: علاوه بر این باید در بحث انرژی ‏هسته ای، بر اساس سیاست های کلی نظام و و رهبری گام های مثبتی که در این زمینه برداشته ‏شده، تکمیل شود.‏

نماينده مجلس شوراي اسلامي اختصاص سهم مناسب به انرژی های تجدیدپذیر را از دیگر اهدافی عنوان كرد و گفت: بخشهاي مختلف نفت و انرژي مورد توجه مسئولان كشور قرار گيرد.‏

موسوي نژاد يادآور شد: مجلس طرفدار تولید و اقتصاد داخلی است و بر همین اساس از تولید و تولیدكننده حمایت خواهد كرد و در راستای ایجاد حماسه اقتصادی گام های مهمی برخواهد داشت.

وی با بیان اینكه حمایت از تولید و صنعت یكی از ویژگی های بودجه سال ۹۲ است، گفت: مجلس باید طوری بودجه را برنامه ريزي كند كه از تولید داخلی و اقتصاد غیرنفتی حمایت شود و دولت بتواند با اجرای این بودجه مشكلات اقتصادی را كاهش دهد

وبگردی
Copyright 2007 - 2019