تماس با مدیر
چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹


برکناری داماد احمدی نژاد

برکناری داماد احمدی نژاد

داماد احمدی نژاد

برکناری داماد احمدی نژاد

احمدی نژاد که روزی با شعار شایسته سالاری ریاست دولت نهم را به عهده گرفته بود، با انتصاب داماد 32ساله‌اش به ریاست سازمان استاندارد و بعدها ریاست بیمارستان فیروزآبادی خود را در معرض انتقادهای زیادی قرار داد. انتقادهایی که اگرچه بعدها در انتصاب های دیگر او تکرار شد، اما نام مهدی خورشیدی را برای همیشه پرحاشیه کرد.

به گزارش شهدای ایران؛ حالا در حالی که ۳ماه از پایان دولت احمدی نژاد می گذرد، داماد رئیس جمهور سابق باید جایش را در بیمارستان فیروزآبادی به دکتر جلیلی فر دهد. پزشک متخصصی که پیش از ریاست جمهوری احمدی نژاد ریاست این بیمارستان ۷۹ساله را به عهده داشت.
 
رئیس ۳۳ساله؛ بیمارستان ۸۰ ساله202894_977
 
مهدی خورشیدی شهریور ماه سال ۹۱ به ریاست بیمارستان فیروزآبادی رسید. بیمارستان سابقه داری که در سال ۱۳۱۳ به همت مرحوم سید رضا فیروزآبادی به صورت وقفی تاسیس شده بود تا خدمات تخصصی را به صورت رایگان یا با کمترین هزینه به بیماران مناطق محروم تهران ارائه دهد. با این حال خورشیدی ۳۳ساله وقتی رئیس این بیمارستان شد که تنها ۲سال از فارغ التحصیلی او در رشته پزشکی عمومی دانشگاه شهید بهشتی می گذشت.
 
او پیش از این مشاور نهاد و دبیر شورای مشاورین رئیس‌جمهور بود اما در گفتگویی که چندماه بعد از ریاستش بر بیمارستان فیروزآبادی انجام داد، خودش را کارمند دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانست که بعد از گذراندن طرحش در بیمارستان فیروزآبادی به کار پزشکی در همین بیمارستان مشغول شده و در عین حال در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام هم معاونت امور قوا و شوراها را برعهده دارد. او در دی ماه سال ۹۰ با حاشیه های زیاد ریاست سازمان استاندارد را به عهده گرفت اما این حاشیه ها آنقدر بود که یک هفته بعد نظام الدین برزگری رئیس سازمان استاندار از دستور جدید رئیس‌جمهور برای بازگشت به کار خود در سمت رئیس این سازمان خبر داد و مهدی خورشیدی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت.
 
میز ریاست قبل و بعد از ادغام دانشگاه ها
 
بیمارستان فیروزآبادی تا پیش از آنکه دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران در هم ادغام شوند، زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی ایران بود اما پس از ادغام این دو دانشگاه زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی شد. اتفاقی که با تغییر ریاست این دانشگاه و جایگزینی دکتر ابوالقاسمی به جای دکتر زالی، میز ریاست یکی از قدیمی ترین و مهم ترین بیمارستان‌های تهران را نصیب مهدی خورشیدی کرد.
 
حالا با احیای دوباره دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیمارستان فیروزآبادی دوباره تحت پوشش این دانشگاه قرار گرفته و دکتر ناصر جلیلی‌فر که سابقه ریاست بیمارستان وقفی فیروزآبادی در سال های ۸۰ تا ۸۵ را دارد، دوباره به ریاست این بیمارستان رسیده است. دکتر جلیلی فر متولد ۱۳۴۰ متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی قلب و عروق است که پیش از این ریاست بیمارستان امام خمینی پارس آباد مغان و ریاست شبکه بهداشت و درمان فارسان را داشته و عضویت در هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی اردبیل و ایران را در کارنامه خود دارد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019