تماس با مدیر
سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹


بررسی انواع تجهیزات پزشکی و منابع معتبر تهیه آن

بررسی انواع تجهیزات پزشکی و منابع معتبر تهیه آن

دستگاه‌های مختلف پزشکی در عین کمک به متخصصین، هزینه‌ی بسیار بالایی برای نظام‌های سلامت ایجاد کرده و خرید دستگاه‌های پزشکی در بیمارستان‌ها یا احساس نیاز وجود این دستگاه‌ها، تاثیر زیادی در کاهش هزینه‌ها و ارائه‌ی هر چه ‌بهتر خدمات خواهد داشت. امروزه وسایل و تجهیزات پزشکی نقش اساسی در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها دارند. این دستگاه‌ها همان‌طور که ایجاد ارزش‌افزوده در مراقبت‌های پزشکی و کمک به متخصصین در تشخیص و معالجه‌ی بیماران می‌کنند، هزینه‌های بسیار زیادی را نیز به بخش سلامت تحمیل کرده و هر ساله سهم زیادی از بودجه‌ی بخش بهداشت و درمان، صرف خرید این‌گونه دستگاه‌ها می‌شود.

با مطالعه‌ی این مطلب متوجه خواهید شد که تجهیزات پزشکی دارای تنوع زیادی بوده و متناسب با هر تخصصی مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین با مطالعه‌ی منابع معتبر خرید آن به‌راحتی می‌توانید از طریق سایت‌ها و مراکز فروش این شرکت‌ها خرید خود را انجام دهید. امیدواریم توانسته باشیم در این راه شما را یاری کنیم.

اگر برای خرید تجهیزات پزشکی برانکارد نیاز به دریافت مشاوره دارید، می‌توانید با شماره‌های درج‌شده در وب سایت تماس بگیرید و از مشاوره‌ی تخصصی کارشناسان بهره‌مند شوید.

تجهیزات و لوازم پزشکی

فهرست دستگاه‌ها و ابزارهایی که برای درمان و سلامت بیماران به کار گرفته می‌شوند بسیار متنوع و گوناگون است که در هر بخش انواع مختلفی دارد. اکنون فهرستی از این دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی را برای آشنایی و اطلاعات بیشتر شما عنوان می‌کنیم.

تجهیزات اتاق عمل

مانیتور علائم حیاتی: دستگاهی که برای نمایش علائم حیاتی بیماران استفاده می‌شود و مواردی مانند دمای بدن، فشارخون، تعداد ضربان قلب، درصد اشباع اکسیژن در خون، فعالیت الکتریکی قلب و فشار درونی شریانی را نمایش می‌دهد.

دستگاه ساکشن: ساکشن یا دستگاه مکش توسط پمپ مکش با ایجاد خلا باعث می‌شود تا فشار منفی شده و هوا و مایعات را در درون خود بکشد. این دستگاه برای جمع‌آوری ترشحات و خونابه‌ها در ناحیه‌ی جراحی برای دید بهتر بر موضع عمل جراحی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وسایل معاینه

گوش‌بین یا اوتوسکوپ: یکی از تجهیزات پزشکی که برای معاینه‌ی مجرای گوش خارجی استفاده می‌شود، گوش‌بین است. گوش‌بین دارای بدنه‌ای فلزی، چراغ، قسمت داخل مجرایی و ذره‌بین است.

افتالموسکوپ: این ابزار برای معاینه‌ی چشم و ارزیابی سلامت شبکیه و زجاجیه به کار می‌رود. معاینات منظم چشم به‌وسیله‌ی این دستگاه در بیماران مبتلا به دیابت اهمیت بسیار زیادی دارد، در معاینه‌ی ته چشم با این دستگاه، تورم دیسک اپتیک در بیماران مبتلا به سردرد که علامتی ویژه به شمار می‌رود، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تجهیزات تشخیصی

رادیوتراپی: پرتودرمانی یا رادیوتراپی به درمان بیماری با استفاده از پرتوهایی مانند ایکس، آلفا، بتا و گاما که یا از دستگاه تابیده می‌شوند یا از داروهایی حاوی مواد علامت‌گذاری شده بیرون می‌آیند گفته می‌شود. رادیوتراپی پرتوهای یون‌ساز برای از بین بردن یا کوچک کردن بافت‌های سرطانی است. کاربردهای دیگر پرتودرمانی شامل: بازتوانی و بهبود اعضای بدن بیمار، از بین بردن سلول‌های سرطانی و کاهش علائم بیماری است.

سی‌تی‌اسکن: توموگرافی رایانه‌ای یا سی‌تی‌اسکن، بدن انسان و دیگر جانوران را به‌صورت لایه‌لایه اسکن می‌کند و به‌این‌ترتیب بخش‌های درونی بدن برای پزشکان قابل‌مشاهده می‌شود.

تجهیزات آزمایشگاهی

اتوآنالایزر: این دستگاه ترکیب‌های شیمیایی خون را اندازه گرفته و روی نمودار نمایش می‌دهد، این کار به‌وسیله‌ی مخلوط کردن، واکنش معرف و اندازه‌گیری رنگ در حضور جریان مداوم انجام می‌شود. بعد از جداسازی سرم خون (مثلا قند خون) مقیاس موردنظر به سرم اضافه‌ شده و ترکیب نهایی به رنگ خاصی در می‌آید.

سانتریفوژ: دستگاهی که در آن با استفاده از نیروی گریز از مرکز، مواد را از یکدیگر جدا می‌کنند. این دستگاه برای چرخاندن مواد با سرعت‌ بالا استفاده می‌شود و برای جدا کردن ذرات جامد از یک مایع و تقسیم مخلوط مایعات و اجزای مختلف آن به کار می‌رود.

تجهیزات دندان‌پزشکی

سر ساکشن فرازیر: این دستگاه برای جمع‌آوری خونابه با مقدار کم مورد استفاده قرار می‌گیرد. سر ساکشن فرازیر در انواع مستقیم یا دارای انحنا، کوتاه یا بلند، فلزی یا یک‌بار مصرف موجود است. مدل فلزی این ابزار از قابلیت استریل مجدد برخوردار بوده و در ست‌های جراحی عمومی موجود است.

اسکالپل یا تیغ بیستوری: نوعی تیغ جراحی بسیار برنده و تیزی است که برای جراحی دندان کاربرد دارد. تیغه‌ی برخی از آن‌ها قابل تعویض و برخی دیگر هم همیشگی هستند و می‌توان آن‌ها را تیز کرد. اسکالپل یا تیغ بیستوری بیشتر از جنس استیل کربن و برنجی می باشد که در سایزهای گوناگون به چشم می‌خورند.

منابع معتبر تهیه‌ی تجهیزات پزشکی

شرکت‌های تولیدکننده‌ی تجهیزات پزشکی در تمامی ابعاد از دستگاه‌های تصویربرداری تا ابزارهای جراحی و ارتوپدی بسیار توسعه ‌یافته و گسترده هستند. در زیر به معرفی چند شرکت تولیدکننده‌ی معتبر در جهان اشاره می‌کنیم.

جانسون اند جانسون: محصولاتی در زمینه‌های مختلف درمان مانند قلب و عروق، ارتوپدی، دیابت، جراحی و مراقبت از چشم تولید می‌کند.

شرکت فرسنیوس: شامل بخش خدمات دیالیز، بخش محصولات مراقبت بهداشتی و بخش هماهنگی است.

فیلیپس: یکی دیگر از این شرکت‌های معتبر است که در زمینه‌ی تکنولوژی‌های پزشکی و همچنین بخش آسیب‌شناسی دیجیتال و بخش تشخیصی در نوع خود بی‌نظیر است.

شرکت جی ای: محصولات تصویربرداری به‌خصوص ماموگرافی و سی‌تی‌اسکن را تولید می‌کند.

 

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019