تماس با مدیر
یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹


با مریت باشید ، تا همه چیز درباره آیلتس و آزمون آیلتس را بدانید

با مریت باشید ، تا همه چیز درباره آیلتس و آزمون آیلتس را بدانید

هرچقدر بیشتر برای یافتن یک برنامه تدوین شده جستجو کنید، تنها دست آورد واقعی شما عبارت است از هدر رفتن زمانی که به این جستجو اختصاص داده اید. هر شخص نقاط ضعف و قوت مشخص و مخصوص خود را در بخش های مختلف آزمون آیلتس دارد. همچنین زمانی که شما، من، یا شخصی دیگر می توانیم در طول روز به یادگیری مطلبی خاص اختصاص دهیم، قطعا متفاوت است. بنابراین این مسئولیت خود شماست که برنامه ای برای بهبود نقاط ضعف خود با در نظر گرفتن تمامی جوانب تنظیم کنید.

یک دفتر یادداشت مخصوص برنامه ریزی خود برای آیلتس داشته باشید. لغات جدید، نکات گرامری و هرآنچه را که طی تمرینات و یادگیری می آموزید و توجه شما را جلب می کند در آن بنویسید. فقط به نوشتن نیز اکتفا نکنید و مثلا لغات جدید را در جملات بکار ببرید و یادداشت کنید. اگر ساختار متنی یک مقاله یا حتی یک پاراگراف به نظرتان جالب بود، درباره آن در دفتر یادداشت خود بنویسید. دست یابی و مسلط شدن بر دامنه لغاتی گسترده و غنی، بر امتیاز شما در بخش گفتاری و نوشتاری آزمون کمک قابل توجهی می کند.

می خواهید برای آزمون آیلتس آماده شوید؟

آماده شدن برای آزمون IELTS می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. ما در مریت معتقدیم که لزوما اینگونه نیست! تا وقتی که شما صبر و اشتیاق کافی و تعهد و تمرکز لازم برای آموختن مطالب مورد نیاز آزمون آیلس را داشته باشید موفقیت در دسترس است.

آزمون آیلتس که توسط برخی از پیشرو ترین متخصصان ارزیابی زبان طراحی شده است، توسط بیش از ده هزار سازمان و موسسه در سطح جهانی به رسمیت شناخته می شود. این آزمون با بیش از سه میلیون داوطلب در سال در واقع پرطرفدار ترین آزمون تسلط بر زبان انگلیسی است.

آشنایی با مهارت های آزمون آیلتس

اگر هنوز این کار را شروع نکرده اید، از این به بعد یکی از برنامه های ثابت خود در زمان های خالی و اوقات فراغت را به خواندن متون انگلیسی اختصاص دهید. کتاب، روزنامه، مجلات یا مقالات آنلاین تفاوتی ندارند. فقط کافیست که متن به انگلیسی باشد!
وقتی متن را می خوانید، اطمینان حاصل کنید که نکات اصلی و پیام کلی آن را متوجه می شوید؛ به حدی که بتوانید درباره آن صحبت کنید و مطلب را به دیگران انتقال دهید. یک خاصیت خوب درباره متون این است که تا ابد سر جای خود می مانند! پس هرکجا که لازم بود از دیکشنری یا جستجوی آنلاین کمک بگیرید تا معنی کلمات نا آشنا را بیابید.

بهترین راه برای آماده شدن برای آزمون آیلتس یا اگر کلی تر بگوییم، برای تسلط بر زبان انگلیسی آن است که خود را به استفاده از آن مجبور کنید. سعی کنید تصور کنید که چگونه صحبت کردن به زبان فارسی را آموخته اید! پاسخ روشنی نخواهید یافت… چراکه در محیطی فارسی زبان رشد کرده اید و خواه ناخواه به این زبان سخن گفته، شنیده، خوانده و نوشته اید. در نظر داشته باشید که قبل از آنکه بصورت سیستماتیک و در مدرسه خواندن و نوشتن یا به عبارتی رسم الخط و دستور زبان را بیاموزید و در شرایطی که میتوان گفت سواد نداشتید به فارسی با اطرافیان خود ارتباط برقرار می کردید.

هرچه در صحبت کردن با خودتان به زبان انگلیسی – با صدای بلند –  اطمینان بیشتری کسب کنید، هنگام وارد شدن در یک مکالمه با دیگران به زبان انگلیسی اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

نوشتن به واقع می تواند چالش برانگیز باشد. این مهارتی است که به مرور زمان به دست می آید و این تنها مختص شما بعنوان یک غیر انگلیسی زبان نیست. خصوصا در مورد نوشتن یک مقاله یا مطلبی منسجم، ابتدا به آن فکر کنید؛ چراکه رعایت یک ساختار بسیار مهم می باشد. ساختار یک نوشته، جریان انتقال اطلاعات به خواننده را کنترل می کند.

گوش دهید و آنچه میشنوید را با صدای بلند تکرار کنید. یادداشت برداری اینجا هم می تواند مفید باشد و همزمان دو مهارت را در خود تقویت کنید. همچنین شرکت در مکالمات گروهی نیز بسیار مفید است؛ چراکه با شنیدن جملات از دیدگاه های مختلف توسط افراد مختلف درباره یک موضوع آشنا می شوید و تجربه ای غنی تر کسب خواهید کرد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019