تماس با مدیر
چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹


با محله سلطان احمد استانبول ، یکی از بهترین مکان های دیدنی استانبول آشنا شوید

با محله سلطان احمد استانبول ، یکی از بهترین مکان های دیدنی استانبول آشنا شوید

در واقع شهر استانبول ، یکی از شهرهای مهم ترکیه می باشد که در آن اماکن تاریخی فراوانی وجود دارد ، یکی از محله های بسیار مهمی که در آن پر از اماکن تاریخی می باشد محله سلطان احمد استانبول است . در واقع محله سلطان احمد استانبول به زمان حکومت سلطان احمد باز می گردد و آثار زیادی از آن زمان در این محله به جای مانده و باعث شده یکی از مهم ترین محله های توریستی برای مسافران تور استانبول به حساب بیاید .از دیر باز شهر استانبول محل حکومت بسیاری از پادشاهان و بزرگان ترکیه بوده است و همین امر باعث شده که استانبول به عنوان قلب ترکیه به حساب آید، هر چند پایتخت ان آنکارا می باشد . شهر استانبول یکی از شهر های بسیار بزرگ دنیا به می باشد به طوری که می توان گفت ۷ برابر تهران که خود یک کلان شهر است مساحت دارد لذا شناخت مکان های تاریخی و توریستی آن می تواند برای مسافران بسیار مهم باشد و باعث صرفه جویی در وقت مسافران می گردد .شرکت بیسان گشت مهر که خود مجری مستقیم تور های استانبول ، تور باکو و حتی  تور زمینی باکو و استانبول می باشد ، در سفر به استانبول رفتن به محله سلطان احمد را به مسافران خود پیشنهاد می کند .

محله سلطان احمد استانبول:

 

در واقع شهر استانبول همانند شهر باکو، ترکیبی از فضای مدرن و تاریخی را در کنار هم قرار داده است و همین امر باعث شده هر مسافری با هر سلیقه ای را به سمت خود جذب کند و خاطرات جذابی را برای هر فردی به ارمغان بیاورد .  محله سلطان احمد که یکی از محله های بسیار تاریخی و به زمان حکومتی سلطنت عثمانی و همچنین بیزانس باز می گردد باعث شده است که قلب فضای تاریخی استانبول را به این بخش اختصاص دهند .

مسجد سلطان احمد

یکی از مکان های مهم در محله سلطان احمد، مسجد سلطان احمد می باشد که با نمایی آبی ، با نام مسجد آبی استانبول نیز شهرت دارد . این مسجد طول عمری حدود ۴۰۰ سال دارد و زمان ساخت ان به ۱۶۰۹ باز می گردد. مسجد سلطان احمد از نمایی کاملا آبی در فضای داخلی و خارجی آن درست شده است . این مسجد علاوه بر اقامه نماز همیشه باز می باشد و نه تنها مکانی برای عبادت به حساب می آید یک مکانی توریستی و برای بازدید مسافرران و توریستان می باشد . معماری فوق العاده مسجد سلطان احمد یکی از معماری های بسیار خاص و خارق العاده در سراسر ترکیه است که هر فردی را به حیرت می آورد . این مسجد دارای ۶ مناره و همچنین ۵ گنبد بزرگ و ۸ گنبد کوچک بوده و باعث خاص شدن آن در برابر دیگر مساجد مسلمانان شده است .

بازار آکسارای در محله سلطان احمد :

بازار آکسارای در کنار مسجد سلطان احمد قرار دارد و می تواند گزینه مناسبی برای خرید سوغاتی برای دوستان و آشنایان می باشد. در بازار آکسارای که در آن پارچه و چیز های خاص تولیدی از پارچه وجود دارد می تواند یکی از مکان ها برای بازدید گردشگران استانبول بعد از بازدید از مسجد آبی استانبول باشد .

کاخ توپکالی در محطه سلطان احمد :

کاخ توپکالی که تقریبا به ۶۰۰ سال پیش و به زمان سلطان احمد دوم و بعد از فتح قسطنطنیه باز می گردد بعد از بازگشت از این فتح در سال ۱۴۶۶ دستور ساخت آن صادر شد و بعد از ان به عنوان مکان زندگی سلاطین عثمانی به حساب می آمده  و امروزه به عنوان موزه برای عموم می باشد . کاخ توپکالی در زمان های مختلف کاربرد های متفاوتی داشته است و می توان گفت یک کاخ چند منظوره در طول سال های طولانی بوده است. کاربرد هایی چون محل سکونت امپراتوری ، محل برگزاری تصمیمات سیاسی ، امور اداری ، برگزاری درس و تحصیل ، برگزاری مسابقات مهم ، همه و همه در این کاخ برگزار می شده . اما با شروع امپراتوری آتاتورک این مکان در سال ۱۹۲۴ تبدیل به موزه گردید و ورود آن برای عموم آزاد شد .

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019