تماس با مدیر
چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹


با ارزش ترین مجسمه های سنگی در دنیا+عکس

با ارزش ترین مجسمه های سنگی در دنیا+عکس

مجسمه های سنگی

با ارزش ترین مجسمه های سنگی در دنیا+عکس

دلایل بسیاری برای سفر وجود دارد. در اغلب موارد تمدد اعصاب، دور شدن از شلوغی و استرس در کار است و گاهی هم به دلیل ساده ای مانند اکتشاف و آگاهی از سنت‌ها و فرهنگ ها در گوشه و کنار جهان. جاذبه‌های توریستی گذشته از سواحل، مناظر، قلعه‌ها و موزه‌ها و مجسمه ها نیز هستند که به گونه ای بیانگر هویت یک ملت است.

مجسمه سازی هم یکی از هنرهای ارزشمند است که صحنه های واقعی را به شکل نمادین (خارج از پرتره) ارائه می دهد و در برخی موارد حیرت افراد را بر می انگیزد.

در این گزارش بازار خبر ارزشمندترین مجسمه های فرهنگی را در سراسر جهان مطالعه کنید.
«کوه راش مور» Mount Rushmore 
ارزش : 11 میلیارد دلار 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,کوه راش مور
یادبود ملی کوه راش‌مور یک پارک و یادبود ملی در ایالت داکوتای جنوبی در ایالات متحده آمریکا است. بر روی کوهی در این مکان، چهره چهار تن از مشهورترین رئیسان جمهور آمریکا بر روی سنگ کوه در مقیاس بزرگ کنده کاری شده است.

 

از راست به چپ: آبراهام لینکلن، تئودور روزولت، توماس جفرسون، و جرج واشینگتن هستند.این یادبود که در سال ۱۹۲۵ میلادی تأسیس گردید، بر روی زمین‌های سرخ‌پوستان قبیلهٔ لاکوتا قرار دارد که نماد استقلال و آزادی آمریکا است.

«لوم کی مقش اول» L’Homme qui marche   
ارزش : 104 میلیون و 300 هزار دلار 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,لوم کی مقش اول
این مجسمه در سال 1961 به دست «آلبرتو جیاکومتی» از جنس برنز به اندازه یک انسان ساخته شد. مجسمه به گونه ای دو احساس خوشحالی و غم انسان را نشان می دهد. در سال 2010 مجسمه به قیمت 104 میلیون و 300 هزار دلار در حراجی ساوت بی فروخته شد و رکورد دومین مجسمه گران جهان را بدست آورد. تصویر این مجسمه روی اسکناس 100 فرانکی سوییس نقش بسته است.

«به عشق خدا» For the love of God 
ارزش : 100 میلیون دلار 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,به عشق خدا
به عشق خدا نام گرانقمیت‌ترین اثر هنری معاصر در جهان است. این مجسمهٔ الماس‌نشان کار هنرمند بریتانیایی دیمین هرست می‌باشد. این اثر هنری جمجمه‌ای ساخته شده از فلز پلاتین با ۸۶۰۱ قطعه الماس است که دندان‌هایش متعلق به مردی از سدهٔ هجدهم میلادی می‌باشد. تصویری از یک گلابی بر این جمجمه نقش بسته شده‌است. این اثر هنری به قیمت ۵۰ میلیون پوند فروخته شده‌است.

«ماده شیر گونل» Guennol Lioness 
ارزش : 57 میلیون و 200 هزار دلار 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,ماده شیر گونل
«ماده شیر گونل» با 5 هزار سال به دوره ایلامی ها باز می گردد. این مجسمه 8 سانتی در بغداد کشف شد و در سال 2007 توسط یک مجموعه دار ناآشنا به قیمت 57 میلیون و 200 هزار دلار خریداری شد.

«بهار معبد بودا» Spring Temple Buddha
ارزش : 55 میلیون دلار  

اخبار ,اخبار فرهنگی ,بهار معبد بودا
تندیس یا مجسمه بهار معبد بودا مجسمه مشهوری است که در وسط باغی ۲۷ هزار متری در چین در شهر جیانگ سو قرار دارد که مجسمه ای از بودا است. این تندیس با ۱۵۳ متر ارتفاع و ۳۰ تن وزن بلند ترین مجسمه جهان است.که با هزینه ی ۳۸,۵ میلیون دلار امریکا در سال ۲۰۰۲ افتتاح شد.

«گراند تت مینس» Grande tete mince  
ارزش :‌ 53 میلیون و 300 هزار دلار 

اخبار ,اخبار فرهنگی ,گراند تت مینس
«گراندتت مینس» در سال 1954 به دست «آلبرتو جیاکومتی» ساخته شد . نکته جالب درباره این مجسمه برنزی سر باریک آن است که از نیم رخ سری کامل ولی از روبرو بسیار باریک است. این مجسمه در سال 2010 به قیمت 53 میلیون و 300 هزار دلار فروخته شد.

«تت» (سر) Tete 
ارزش : 52 میلیون و 600 هزار دلار

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تت
میکل آنژ در سال 1910 تا 1912 این مجسمه را ساخت . در سال 2010 یک مجموعه دار گمنام این مجسمه سر را خرید . گفته می شود این مجسمه 60 سانت ارتفاع دارد و برگرفته از چهره نقاب دار یک زن آفریقایی است.

«تندیس آزادی» The Statue of Liberty 
ارزش : 45 میلیون دلار

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تندیس آزادی
مجسمه آزادی یا تندیس آزادی که نام رسمی آن «آزادی روشنگر جهان» است  و در سال ۱۸۸۶ (میلادی) توسط فرانسه به ایالات متحده آمریکا هدیه داده شده‌است. طرح مجسمه را فردریک بارتولدی مجسمه‌ساز فرانسوی، و سازه درونی آن را گوستاو ایفل، مهندس فرانسوی برج ایفل، طراحی کرده‌اند. اوژن ویوله لودوک نوع مسی را که برای پوشش مجسمه بکار رفته انتخاب کرده‌است. این مجسمه در جزیره آزادی در بندر نیویورک نصب شده (منطقه‌ی منهتن) و به صورت نمادی برای خوش‌آمدگویی به مسافرانی که راه دریا به نیویورک می‌آیند درآمده‌ است.

«مادام ال آر» Madame L.R 
ارزش : 36 میلیون و 800 هزار دلار

اخبار ,اخبار فرهنگی ,مادام ال آر
«کنستانتین برانسی» مجسمه ساز مینیمالیست در سال 1914 این مجسمه را طراحی کرد و ساخت. مجسمه از 46 اینچ ارتفاع برخوردار است و در سال 2009 «ایولن لارن» طراح معروف مد آن را به قیمت 36 میلیون و 800 هزار دلار خریداری کرد.

«تندیس مسیح» Christ the Redeemer  
ارزش 3 میلیون و 500 هزار دلار

اخبار ,اخبار فرهنگی ,تندیس مسیح
مجسمه مسیح در برزیل در شهر ریو دوژانیرو قرار دارد که مجسمه مسیح منجی است. این مجسمه با ۳۹.۶ متر بلندی در سال ۱۹۲۶ و در ارتفاع ۷۱۰ متری نوک کوه کورکووادو ساخته شده‌است. مجسمه مذکور حالت ایستاده عیسی مسیح را در حالیکه دستان خود را کاملاً باز کرده‌است نشان می‌دهد که این حالت نشان دهنده پذیرش همه انسانها در آغوشش است.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019