تماس با مدیر
دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۷


بازی خبری با نام و عکس مجیدی+تصویر

بازی خبری با نام و عکس مجیدی+تصویر

در ساعات گذشته پایگاه‌های خبری و رسانه‌های خبری فارسی، خبری را درباره درخواست ای‌اف‌سی برای حضور چهار باشگاه ایرانی در بازی فوتبال PES 2014 منتشر  و برای تایید آن هم تصویری را از فرهاد مجیدی کاپیتان استقلال ضمیمه کرده‌اند. اما اصل داستان چیست و این عکس از کجا آمده؟

به گزارش کافه بازی، حدود یک ماه قبل در  گزارش “کافه بازی” (اینجا)، با انتشار  تصویری از بازی اعلام کرده بودیم که به احتمال زیاد شرکت کونامی امسال به دنبال دریافت لایسنس مسابقات و لیگ‌های آسیایی است. روز گذشته کونامی لیست اولیه‌ی باشگاه‌ها، تورنمنت‌ها و استادیوم‌های موجود در PES 2014 را تایید کرد و مشخص شد که سه تورنمنت آسیایی «لیگ قهرمانان آسیا»، «ای اف سی کاپ» و «جام روسای ای‌اف‌سی» به PES جدید اضافه شده‌اند.

از آنجایی که مبنای تورنمنت در نظر گرفته شده برای بازی، فصل 2013-2014 از مسابقات لیگ آسیایی را شامل می‌شود، حضور چهار تیم ایرانی حاضر در این رقابت‌ها یعنی استقلال، سپاهان، تراکتورسازی و فولاد بدیهی به نظر می‌رسد و هیچ ارتباطی به درخواست ای‌اف‌سی ندارد.

البته هنوز لایسنس شدن اطلاعات تیم‌های ایرانی شامل اسامی، مشخصات و چهره‌ی بازیکنان و لباس رسمی باشگاه در PES 2014 تایید نشده و احتمال دارد که حضور تیم‌های باشگاهی ایران هم مانند  تیم ملی ایران در شماره‌های قبلی (لباس بی‌ربط با اسامی و چهره‌های ساختگی برای بازیکنان) باشد. از استادیوم آزادی هم بین استادیوم‌های بازی خبری نیست.

در هر صورت این اولین حضور رسمی باشگاه‌های ایرانی در یک بازی کامپیوتری است. پیش از این لژیونرهای ایرانی در شماره‌های قبلی فیفا و PES و تیم ملی ایران در FIFA WorldCup 2006 لایسنس شده بودند و در نسخه‌های قدیمی Winning Eleven هم تیم ملی ایران حضور داشت. طبیعتا تیم ملی ایران در بخش جام جهانی و جام ملت‌های آسیای PES 2014 نیز حاضر خواهد بود.

اما ماجرای عکس فرهاد مجیدی در PES 2014! تا به امروز تصاویر محدودی از این بازیکنان بایرن مونیخ و تیم ملی ایتالیا در نسخه‌ی جدید Pro Evolution Soccer منتشر شده و تصویر وب‌سایت‌های مختلف فارسی از فرهاد مجیدی، نسخه‌ی ساخته شده توسط کاربران بازی در شماره‌های قبلی است و ربطی به PES جدید و حضور استقلال سایر تیم‌های ایرانی در این بازی ندارد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید نگاهی بیاندازید به صفحه‌ی رسمی PES 2014 در ویکی پدیا و وب‌سایت کونامی.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017