تماس با مدیر
چهارشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۹


بازیکن پیشکسوت پرسپولیس در شبکه ماهواره ای ضدانقلاب + عکس

بازیکن پیشکسوت پرسپولیس در شبکه ماهواره ای ضدانقلاب + عکس

بازیکن پیشکسوت پرسپولیس

با وجود اینکه وزارت ورزش طی ابلاغیه ای رسمی به تمامی ورزشکاران، مربیان و مدیران ورزشی تاکید کرده است که از مصاحبه با رسانه های فارسی زبان بیگانه پرهیز کنند، اما رفتار ناشایست تعداد معدودی از اهالی ورزش نشان می دهد که مایل به تبعیت از قانون نیستند.

در طول سال های گذشته، فوتبالی ها گوی سبقت را از سایر چهره های ورزشی ربوده و در رسانه های یادشده حضور پررنگتری داشته اند.

ابراهیم قاسمپور، مجید جلالی، بهتاش فریبا، حسن روشن، جلال طالبی، بهمن فروتن، حسین کلانی، شهرزاد مظفر از جمله اهالی صاحب نام فوتبال هستند که در کسوت کارشناس ورزشی با رسانه هایی چون صدای آمریکا، بی بی سی انگلیس، دویچه وله آلمان و… همکاری داشتند و پس از پیگیری وزارت ورزش و دستگاه های نظارتی، بیشتر آن ها از ادامه همکاری با شبکه های معاند خودداری کردند.

اما با گذشت زمان و کمتر شدن حساسیت مدیریت ورزش کشور به این موضوع، در طول ماه های اخیر شاهد آفتابی شدن مجدد برخی اهالی ورزش در شبکه های ضدانقلاب هستیم؛ بدون توجه به خط مشی ضدایرانی رسانه های فارسی زبان دشمن.

پس از حضور مداوم “امیرحسین اصلانیان” بازیکن اسبق تیم فوتبال پرسپولیس تهران در شبکه ضدانقلاب صدای آمریکا (VOA)، آقای “حسین کلانی” پیشکسوت فوتبال و عضو جدید هیئت مدیره این باشگاه نیز به یکی از کارشناسان ثابت برنامه های ورزشی شبکه دولتی آمریکا تبدیل شده است.

به نظر می رسد مسؤولان ناظر -به ویژه مقامات وزارت ورزش- باید چاره مناسبی برای تکرار نشدن اینگونه اقدامات بیندیشند، چون تداوم این روند و سکوت متولیان امر مترادف با ترویج قانون گریزی خواهد بود.

از دیگرسو شاید بد نباشد مدیران رسانه ملی نیز به چهره های ورزشی فعال در رسانه های بیگانه بفهمانند که با این کار ناپسند، فرصت حضور در برنامه های ورزشی رسانه ملی را از دست خواهند داد.

خاطرنشان می شود که در پی مصاحبه تعدادی از ورزشکاران ایرانی با شبکه دولتی صدای آمریکا و حضور یافتن آنان در استودیوهای این تلویزیون ضدانقلاب، نایب رئیس کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قانون مجازات اسلامی همکاری با شبکه و رسانه های معاند و وابسته به دشمنان نظام جرم است، تأکید کرده بود:

«مجازات همکاری و کمک به رسانه های ضدانقلاب -بر اساس نوع همکاری انجام شده- حبس و محکومیت های سنگین است و در قانون مجازات اسلامی کسانی که از شبکه های تلویزیونی معاند و وابسته به دشمنان نظام حمایت و به آن ها کمک کنند، باید در دادگاه حاضر شده و نهایتاً بنا بر نوع همکاری انجام شده، محاکمه و مجازات خواهند شد.»

وبگردی
Copyright 2007 - 2019