تماس با مدیر
چهارشنبه, ۹ مهر , ۱۳۹۹


بازگشت نرخ ارز به تابلوی صرافی‌ها و کسادی بازار دلالان

بازگشت نرخ ارز به تابلوی صرافی‌ها و کسادی بازار دلالان

 بازگشت نرخ ارز بر روی تابلو و خرید و فروش جزئی از سوی برخی صرافی‌های خیابان فردوسی باعث شده در دو روز گذشته متقاصیان با سرگردانی کمتری مواجه شوند.

به گزارش فارس، صرافی‌هایی که در هفته‌های گذشته نرخ ارزهای عمده به خصوص دلار و یورو را از تابلوهای خود حذف کرده بودند، از روز گذشته سعی دارند، با درج قیمت بر روی تابلوهای خود به متقاضیان ارز پاسخ حداقلی بدهند.

این گزارش می‌افزاید: پس از اینکه در هفته‌های گذشته نوسان نرخ ارز به اوج خود رسید و یکباره نرخ دلار به مرز 4 هزار تومان نزدیک شد، صرافی‌ها نیز قیمت‌ها را از روی تابلوهای خود حذف و به هیچ وجه به خرید و فروش ارز اقدام نکردند.

اما در چند روز گذشته به خصوص از دیروز (چهارشنبه) برخی صرافی‌ها علاوه بر درج قیمت بر روی تابلو و علی‌رغم وجود برچسب «خرید و فروش ارز نداریم» به خرید و فروش ارز بپردازند.

امروز در بازار غیررسمی نرخ دلار آمریکا با کاهش 50 تومانی نسبت به روز گذشته به 3750 تومان به فروش رسید، یورو نیز 4900 تومان دادوستد شد.

رحمانی یکی از متقاضیانی که امروز برای خرید دلار به بازار فردوسی آمده، گفت: یکی از نکات مثبت درج قیمت بر روی تابلو و خرید و فروش جزئی دلار و حتی یورو در بازار غیررسمی ارز این است که قیمت‌ها مشخص و دلالان کنار خیابانی نمی‌توانند سر مردم و متقاضیان ارز کلاه بگذارند.

وی ادامه داد: اول هفته برای خرید دلار به بازار فردوسی مراجعه کردم که متاسفانه ارز قیمت مشخصی نداشت، اما دلالان کنار خیابان هر کدام یک قیمت ارائه می‌کردند.

وی افزود:‌ همین که نرخ دلار آمریکا امروز 3750 تومان بر روی تابلو درج شده جای شکر دارد، چرا که در اول هفته قیمتی بر روی تابلو نبود و دلالان و حتی برخی صرافی‌ها قیمت 4 هزار تومان را به من اعلام کردند.

این شهروند گفت:‌ اگر نرخها بر روی تابلو درج شود، دیگر هیچ دلالی نمی‌تواند قیمت نا بجا بدهد و می‌توان گفت که بازار دلالان کساد می‌شود.

قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید نیز امروز نسبت به روز گذشته 50 هزار تومان کاهش داشت.

سکه‌ بهار آزادی طرح جدید امروز در بازار فردوسی یک میلیون و 460 هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی 730 هزار تومان و ربع سکه بهار آزادی 370 هزار تومان به فروش می‌رسید.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019