تماس با مدیر
یکشنبه, ۴ آبان , ۱۳۹۹


بادام هندی از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می كند

بادام هندی از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می كند

متخصص تغذیه با بیان اینكه بادام هندی مقادیر زیادی چربی های سالم دارد، گفت: این چربی‌ها عموماً از ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی جلوگیری می‌كند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، دكتر ‘سعید حسینی’ افزود:‌ بادام هندی منبع ارزشمند مس است، مس عنصری است كه مصرف آن از ابتلا به بیماری‌هایی مثل اختلال حواس و بیماری‌های مفصلی جلوگیری می‌كند.

وی خاطر نشان كرد: مس یكی از اجزای مهم آنزیم‌های بدن است كه در بیشتر فرآیندهای فیزیولوژیكی شركت می‌كند. ضمن اینكه برای حذف رادیكال‌های آزاد مضر در بدن و استفاده بهینه از آهن كمك بزرگی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران ادامه داد: مس برای تولید ملاتین و پرورش استخوان‌ها و بافت‌های ارتباطی بدن، عنصری كاملاً ضروری است. بادام هندی منبع خوبی از ویتامین K‌ است كه به تنظیم انعقاد خون و شرایط ناشی از آن كمك می‌كند.

دكتر حسینی خاطر نشان كرد: بادام هندی فشارخون بالا را كاهش می‌دهد علاوه بر این در بادام زمینی منیزیم هم وجود دارد كه از عوامل تنظیم كننده فشارخون است.

وی در پایان تأكید كرد: اگر به بیماری‌های كلیوی یا بیماری مرتبط با كیسه صفرا مبتلا هستید، از مصرف بادام هندی صرف نظر كنید همچنین اگر مكمل‌های كلسیم مصرف می كنید، مصرف بادام هندی ممكن است در جذب كلسیم اختلال ایجاد كند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019