تماس با مدیر
پنج شنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۸


ایست قلبی بسکتبالیست 14 ساله تیم ملی در زمین بازی!

ایست قلبی بسکتبالیست 14 ساله تیم ملی در زمین بازی!

روزنامه ایران:  بسکتبالیست تیم نونهالان مازندران در حالی که خود را برای تمرین آماده می کرد دچار ایست قلبی شده و به کام مرگ فرو رفت.

این حادثه ساعت 17و 30 دقیقه روز شنبه هنگامی رخ داد که این نوجوان 14 ساله پس از پوشیدن لباس تیم به داخل سالن رفته و تمرین را شروع کرد اما هنوز دقایقی نگذشته بود که دست روی سینه اش گذاشت و گفت قلبش درد می کند و روی زمین نشست.

بنابراین گزارش، سالن شهدای آمل، محل تمرین تیم بسکتبال آمل بود. اعضای تیم منتخب نونهالان با دستور مربیان تیم لباس های تمرین را پوشیده و یک به یک وارد سالن می شدند اما یکی از سرشناس ترین بازیکنان تیم تاخیر داشت. مربی چند بار ساعت نصب شده روی دیوار سالن را نگاه می کند. بازیکنان تیم هر یک به نوعی در حال گرم کردن هستند.

سوت آغاز رسمی تمرین زده می شود. بازیکنان تیم دور مربی خود جمع می شوند تا به حرف های پیش از تمرین فیزیکی وی گوش بدهند.

چند دقیقه ای از آغاز صحبت های مربی می گذرد که بازیکن غایب نیز خود را به سالن محل تمرین می رساند. این پسر لباس پوشیده و خود را به کنار سایر بازیکنان می رساند. اما ناگهان حادثه ای رخ می دهد که آه و اندوه همه هم تیمی ها و مربیان و اهالی ورزش استان را برمی انگیزد. محمدجواد حق​شناس بازیکن تیم بسکتبال نونهالان آمل و استان مازندران با گفتن این جمله کوتاه که قلبم درد می کند روی زمین می افتد و به کما می رود …

علی​محمد رجایی، رئیس هیأت بسکتبال استان مازندران درباره چگونگی وقوع این حادثه می گوید: حدود نیم ساعتی از آغاز تمرین تیم گذشته بود که محمدجواد خود را به سالن رسانده و پس از پوشیدن لباس وارد زمین شد. او هنوز تمرینات مربوط به گرم کردن پیش از آغاز تمرین را انجام نداده بود و می خواست پرتاب های سه امتیازی تمرین کند که خود را به نزدیکی مربی تیم رسانده و ابتدا از سردرد گله کرد و سپس گفت که قلبش درد می کند. هنوز مربی به حرف های محمدجواد گوش می داد که ناگهان حال پسربچه بد شده و روی زمین افتاد.

مربی تیم که از فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی است همزمان با این که عملیات احیا و ماساژ قلبی و تنفس دهان به دهان را برای این بازیکن نونهال تیمش انجام می داد از سایرین خواست تا اورژانس را در جریان بگذارند.

لحظاتی بعد مأموران امدادرسان اورژانس آمل خود را به محل تمرین تیم رسانده و محمدجواد را به بیمارستان شهدای آمل انتقال دادند. باوجود اقدام های پزشکی برای احیای این بسکتبالیست نوجوان، قلب وی از حرکت بازایستاد و به کما رفت و دقایقی بعد این نونهال ورزشکار تسلیم مرگ شد.

بر اساس اظهارات رئیس هیات بسکتبال استان مازندران، این بازیکن یک متر و 99 سانتی متری از امید های آینده بسکتبال استان مازندران و کشور بود و سال گذشته نیز در مسابقات نونهالان قهرمانی کشور در تیم استان مازندران بازی کرده بود.

به گفته وی، محمدجواد از اعضای دعوت شده به تیم نونهالان تیم ملی بود که همه فاکتور های لازم برای تبدیل شدن به یکی از ستاره های آینده کشور را داشت.

وی درباره این که امکانات پزشکی داخل سالن به چه میزان بوده نیز گفت: معمولاً در جریان تمرینات، تیم پزشکی در سالن وجود ندارد و مربیان ما که اغلب از افراد تحصیلکرده و آگاه در علم ورزش اند مراقب بچه ها هستند. مربی تیم بسکتبال آمل نیز دارای لیسانس تربیت بدنی بوده و به علوم اولیه ورزش آگاهی داشت.

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019