تماس با مدیر
یکشنبه, ۱۶ آذر , ۱۳۹۹


ایجاد کمپهای عقیم سازی سگ در تهران

ایجاد کمپهای عقیم سازی سگ در تهران

محمد هادی حیدرزاده با بیان اینکه برای کنترل جمعیت سگهای ولگرد در پایتخت برنامه‌های جدیدی داریم گفت: در کنار اتلاف سگهای ولگرد کمپ های عقیم سازی ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه در تمام دنیا سگهای ولگرد عقیم می شوند گفت: سالانه هشت هزار اتلاف سگ داریم که برای کاهش این میزان به سمت عقیم سازی می رویم.

حیدرزاده اضافه کرد: برخورد با جمعیتهای حمایت از حیوانات با این مسائل احساسی است و مشکلات و عوارضی را که سگهای ولگرد برای شهروندان به وجود می آورند درنظر نمی گیرند. چندی پیش دختر دانشجویی که برای پروژه عکاسی به شهرک غرب رفته بود توسط سگهای ولگرد مورد حمله قرار گرفته و فوت کرد و مشکلات قضایی برای شهردار آن منطقه به وجود آمد.

وی اضافه کرد: وظیفه شهرداری برخورد و کنترل این سگ ها است زیرا از حریم تهران سگ وارد شهر می شود اما اگر در بیابانها باقی بمانند با آنها کاری نداریم.

حیدرزاده با اشاره افزایش جمعیت گربه در پایتخت گفت: دو پروژه مطالعاتی عقیم سازی گربه ها در دست مطالعه داریم که از سال آینده فعالیتهای اجرایی آن آغاز می شود.

وی ادامه داد: جمعیت گربه های شهر به اندازه ای است که اگر بخواهیم با آنها برخورد کنیم باید کل کارهای شهرداری را تعطیل  کنیم و گربه بگیریم.

رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه در حال حاضر برنامه‌ای برای مقابله با گربه ها نداریم گفت: احتمال دارد به جز عقیم سازی، گربه ها را به کشورهای آسیای شرقی صادر کنیم زیرا گوشتی لذیذ برای مردمان این منطقه محسوب می شود. البته این موضوع در حد حرف و بررسی است زیرا مباحث فقهی بسیاری دارد.

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019