تماس با مدیر
دوشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۸


ایجاد مشکل برای خواجه امیری و امیراحسان فدایی + عکس

ایجاد مشکل برای خواجه امیری و امیراحسان فدایی + عکس

خواجه امیری

ایرج خواجه امیری خواننده قدیمی موسیقی کشور همراه با امیراحسان فدایی که در آلبوم «من و استاد» به بازخوانی تراک «گنج قارون» پرداخته اند ممنوع الکار شده اند و حتی کنسرت نوروز امسالشان که قرار بود در جزیره کیش برگزار شود با وجود تبلیغات گسترده اجازه اجرا نیافته است.

در همین زمینه امیراحسان فدایی درباره مشکلات پیش آمده برای خود و ایرج خواجه امیری گفت: «متأسفانه این خبر صحت دارد و بعد از پخش تراک «گنج قارون» در آلبوم «من و استاد» مشکلات متعددی برای من و آقای خواجه امیری به وجود آمده است به طوری که حتی دو روز را در بازداشت به سر بردم»

.این خواننده در پاسخ به این سوال که آیا تراک «گنج قارون» در آلبوم دارای مجوز نبوده که هم اکنون این مشکل برای شما پیش آمده نیز گفت: «صحبت اصلی ما نیز همین است. تمامی این ترک ها دارای مجوز بوده و متأسفانه مشکل این دوستان به این برمی گردد که چرا تیزر آلبوم در شبکه «من و تو» پخش شده است. این در حالی است که ما به هیچ وجه تیزر را در اختیار این شبکه قرار نداده ایم و آنان آن را از روی سایت یوتیوب برداشته اند».

 

 بازداشت دوروزه خواننده پاپ

او افزود: «صحبت من این است که چرا وزارت ارشاد چنین رفتارهایی را در قبال خوانندگان داخل کشور پیش گرفته است. بعد از خوانندگی تیتراژ چندین سریال و حضور در کنار بزرگان موسیقی انتظارم این است که حمایت بیشتری از ما شود. ضمن اینکه این رفتار در قبال ایرج خواجه امیری که خود از بزرگان موسیقی کشور است به هیچ وجه پذیرفته نیست».

فدایی در پایان گفت: «همانطور که می دانید صدای من بعد از ۱۰ شب از تیتراژ پایانی سریال «نون و ریحون» حذف شد. این در حالی است که این اتفاق در سریال «چمدان» نیز رخ داد و ترانه این سریال که توسط من و آقای خواجه امیری به طور مشترک خوانده شده بود بعد از پخش سه- چهار قسمت با حذف صدای آقای خواجه امیری تنها با صدای من ادامه یافت. با این حال مسوولان قول هایی داده اند تا مشکل ممنوع الکاری مان را برطرف کنند ولی تا امروز هنوز هیچ اتفاق مثبتی رخ نداده است».

فدایی پیش از این در تیتراژ پایانی سریال های «نون و ریحون»، «چمدان»، «من نه منم»، «غیر محرمانه»، «بزرگمرد کوچک» خوانده است. او در آلبوم های «به یاد فردین»، «پرنده»، «منو حس کن» نیز تراک هایی را خوانده است. ضمن اینکه آخرین آلبوم وی بهمن سال قبل با نام «من و استاد» (گنج قارون) با همراهی صدای استاد ایرج خواجه امیری روانه بازار شد که شرکت تک نگار تهیه کنندگی آن را برعهده داشت و استاد رادمنش نیز از همراهان تولید این اثر است. متاسفانه برای بازسازی آهنگ «گنج قارون» که با صدای امیراحسان فدایی و استاد ایرج خوانده شده، علی رغم اینکه این آهنگ بازسازی بوده وزارت ارشاد آن را مورد انتقاد قرار داده است. مشکلات ذکر شده، از قبیل انتقادات و توقیف مجوز جهت اجرای کنسرت باعث شد صدا و موسیقی فدایی در دو آلبوم اخیر به صورت گسترده به گوش دوستدارانش نرسد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019